V Poľsku nájdete aj lepšie pivá ako toto (Tępa Dzida)

Dziki Wschód - Tępa Dzida tit

Dnes ochutnáme ďalší poľský pivovar. Ďalší preto, že z tejto krajiny sme ochutnali už slušné kvantum producentov piva. Dnes vyskúšame pivo z pivovaru Dziki Wschód (v preklade Divoký východ).

Pivovar sa na svojej stránke predstavuje nasledovne: „Remeselný pivovar z východu Poľska, z Lublinskej oblasti – krajiny chmeľu a pivovarníckych tradícií. Spájame modernosť s tradíciou. Ak hľadáte zaujímavý produkt, náš sortiment je široký – od chmeľových ležiakov cez tradičné ležiaky s poľským chmeľom až po ovocné kyseláče a divoké pivá, sme Dziki Wschód.“ Z ich produkcie dnes ochutnáme pivo Tępa Dzida.

Názov piva: Tępa Dzida

Pivovar: Dziki Wschód

Druh piva: Session IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 10°

Obsah alkoholu:  4%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 2,20 eura.

Farba: Svetlo-žltá farba, pivo je takmer číre.

Pena: Šlahačkovitá s hutnejšou konzistenciou, len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, limety aj náznakov marakuje.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia grepu, pomarančov aj náznakov limety. Prítomná je aj jemná oxidácia. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie je korenisto-ovocné.

6.5/10

Zhrnutie

Ak toto pivo porovnávame z pohľadu poľskej produkcie, ktorá je na tom mimoriadne dobre, tak ide o priemerný kúsok. Ponúkne síce povestné ovocné iskrenie, pivu však chýba akási ľahkosť a sviežosť. Za nás to stačilo za 6,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)