V podstate nevýrazné a ťažšie pitie (Oatmeal IPA)

Quantum Brewing - Oatmeal IPA

Dnes ochutnáme pivo s názvom Oatmeal IPA. Keď sme ho dávnejšie kupovali, mysleli sme si, že ide o nový poľský pivovar. Na etikete je napísané, že ide o pivovar Quantum Brewing. Až pred recenziou sme začali pátrať a zostali sme trochu v rozpakoch. A doteraz sme. Quantum Brewing je totiž meno amerického pivovaru (ale je to skutočne on?). Toto pivo však bolo navarené v poľskom pivovare Browar Bojanowo. Či išlo o spoluprácu alebo len o nájom pivovaru, nevieme. Na webe sme o tomto kúsku nenašli žiadne informácie, ktoré by nám pomohli. Nevadí.

Názov piva: Oatmeal IPA

Pivovar:  Quantum Brewing (Browar Bojanowo)

Druh piva: Oatmeal IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 7,0 % 

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný, ovsený slad, vločky ovsa, pšenice, chmeľ (Columbus, Amarillo, Citra, Mosaic, Simcoe), kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili necelé dve eura.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Stredne vysoká s jemnou šľahačkovitou štruktúrou. Veľmi rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, červeného bobuľovitého ovocia aj náznakov pomarančov a zemitých tónov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť nižšia. V chuti kombinácia grepu, červeného bobuľovitého ovocia, zemitých tónov aj karamelu. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie ovocno-horkasté.

6.5/10

Zhrnutie

Má to znaky štýlu, ale je to také upachtené a nevýrazné pitie. Chýba ľahkosť, priamočiarosť a čistá iskrivosť. Na druhej strane je pivo hutné a môže potešiť ovocnými tónmi. Za nás to dnes stačí na 6,5 bodu. V poľskej produkcii by sme siahli po niečom inom.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (1 hodnotenie)