V rámci štýlu to najlepšie, čo sme pili (Xmas Classic)

Mikkeller - Xmas Classic

Dnes ochutnáme pivo z kočovného pivovaru Mikkeller. Má názov Xmas Classic a pivovar ho celkom neprekvapivo ponúka na predvianočný trh. Tento kúsok predstavuje nasledovne: „Vianoce, obdobie roka, ktoré nás núti myslieť na rodinu, priateľov a skvelé pivo. Prečo si neužiť teplo a radosť Vianoce s klasikou? Tento viedenský ležiak sa vyznačuje bohatou vôňou obilnín, sladu a medu. Chuť vyvažuje jemná sladkosť sladu s osviežujúcou asertívnou horkosťou, stredným telom a jemným sýtením“.

Názov piva: Xmas Classic

Pivovar: Mikkeller

Druh piva: Viedenský ležiak

Krajina: Dánsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  5,6%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinovú plechovku sme zaplatili 3,50 eura.

Farba: Svetlo-hnedá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Stredne vysoká so smotanovou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia sladu, keksíkov, karamelu aj náznakov korenín a toastu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia sladu, karamelu, keksíkov, orieškov aj tmavého bobuľovitého ovocia. Horkosť je na štýl výraznejšia, doznievanie suchšie s korenistou stopou.

8/10

Zhrnutie

Už sme pili viacero pív tohto štýlu. Niektoré boli podarené menej, niektoré viac. Toto by sme určite zaradili do druhej skupiny. Je hutné, iskrivé a nezvyčajné. Baví hlavne kombinácia sladkých, ovocných aj orieškových chutí. Určite pivo, ktoré je iné a dobre spravené. Za nás je to osmička. V rámci štýlu to najlepšie, čo sme pili. Môžeme odporúčať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)