V Žiline otvorili pivné okienko, ponúka pivo priamo z pivovaru

Kazačok, Žilina, Vŕšky, Pivovar Vŕšky

Nemusí to byť priamo plnohodnotná predajňa, stačí aj malé okienko. Takýto spôsob predaja zvolili na severe Slovenska. Pivovar Vŕšky, ktorý stojí aj za pivovarom v žilinskom podniku Kazačok, otvoril pred pár dňami prieskumnú predajňu priamo v pivovare.

Fľaše aj sudy

Tzv. pivné okienko nájdete na Bulharskej ulici v Žiline. V ponuke je trojica základných ležiakov a špeciál navyše. Okrem jedno- a dvojlitrových plastových fliaš sú k dispozícii aj všetky verzie piva v sudoch. Predajňa je otvorená od pondelka do štvrtka.

Domovským pôsobiskom pivovaru Vŕšky je Terchová, kde producent piva pôsobí od roku 2012. Vlani otvoril svoj druhý podnik v podniku Kazačok. Ročná kapacita pivovaru je nastavená na 1 200 hektolitrov. „Momentálne máme k dispozícii 2×25 a 2×12 hektolitrové CK tanky. V pivnici však máme dosť miesta na to, aby sme túto kapacitu v prípade potreby vedeli aj navýšiť,“ prezradil ešte začiatkom minulého roka sládok pivovaru Viliam Hujík ml.

Aj inde vo svete

Fakt je ten, že obdobné okienka nájdete aj v iných pivovaroch. So špeciálnym prístupom oslovuje zákazníkov český Měšťanský pivovar v Poličce. Kompletný sortiment piva ponúka 365 dní v roku na vrátnici. Stačí prísť do desiatej hodiny večer a zásobiť sa. Ešte donedávna pritom pivovar túto službu ponúkal nonstop.

Pozrite si, ako vyzerá pivné okienko v Žiline

Snímka: FB Pivovar Vŕšky