Výborne namixovaný kúsok, ktorý zaujme a baví (Cabróncito)

Hoppy Boar - Cabróncito

Aj na konci minulého roka zorganizovali bratislavskí domovariči tzv. Vianočnú výmenu piva. Ide už o tradičnú akciu, kde si zoskupenie „homebrewerov“ vytvára akýsi adventný kalendár piva s cieľom spestriť si koniec roka. Aj po minulé roky sme najlepšie pivá ochutnali a zrecenzovali tak, ako to robíme pri profesionálnych pivovaroch. Inak tomu nebude ani tento rok. Výsledky sme vám nedávno predstavili, postupne prinesieme aj recenzie jednotlivých pív.

Dnes ochutnáme pivo s názvom Cabróncito. To navaril domáci pivovar Hoppy Boar, ktorý sídli Moste pri Bratislave. Ide o kúsok navarený v štýle New Englad Sour, ktorý bol ozvláštnený o citrusovú trávu. Len pre zaujímavosť, pivo nesie názov, ktorý zo španielčiny môžeme voľne preložiť ako „Malý bastard“.

Názov piva: Cabróncito

Pivovar: Hoppy Boar

Druh piva: Sour (ide o taký hybrid medzi New England IPA a Sour)

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu:  5,9

Zloženie: Neuvedená

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytlo OZ BrewHub.

Farba: Oranžovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Stredne vysoká s jemnou smotanovou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia pomela, ananásu, grepu aj prezretých marhúľ a broskýň. Zachytené aj jemné znaky oxidácie.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia limety, grepu, pomela aj marakuje, keď je ovocná kyslosť stredne výrazná. Náznakom cítite jemnú oxidáciu. Horkosť je na štýl vyššia, doznievanie je kyslasté s ovocnou stopou.

7.5/10

Zhrnutie

Nám toto pivo sadlo. Musíme kvitovať hlavne to, že ovocná, kyslastá a horkastá zložka boli viac-menej v rovnováhe, aj keď ovocie dávalo tomuto pivu tvár. Inak povedané, namixované to bolo dobre. Tá horkosť možno nemala byť taká vysoká, ale nám to tak sedelo. Za nás je to 7,5 bodu. Bavila piteľnosť aj celkový dojem.