Vykradnuté telo, ale inak fajn (Turbo Geezer)

Poľský pivovar Kingpin sa na svojej stránke predstavuje celkom zaujímavo. „Pivo je pre nás rock’n’roll, kombinácia pevných remesených zásad a zdravej dávky šialenstva. Prechádzame nad pevný rámec štýlov, experimentujeme so zaujímavými zložkami a procesom varenia. Nesledujeme diagramy a pravidlá. Milujeme nezávislosť a sústredíme sa na hľadanie našej vlastnej cesty vo všetkom, čo robíme. Vytvárame naše pivá pre tých, ktorí, podobne ako my, sú zvedaví na nové príchute a prekračujú hranice,“ píše na stránke pivovar. My dnes otestujeme kúsok s názvom Turbo Geezer – Double Irish Espresso Stout. Pri jeho výrobe bola použitá káva či vanilka.

Názov piva: Turbo Geezer – Double Irish Espresso Stout

Pivovar: Browar Kingpin

Druh piva: Foreign Extra Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 19,1°

Obsah alkoholu: 8,3 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady (Pale Ale, Whisky Light, čokoládový, Abbey, Cara Blond, farebný), pšeničný slad, žitný slad, pražený jačmeň, chmele (Cascade, Amarillo, Simcoe), káva, laktóza, burbónska vanilka, kandizovaný tmavý cukor, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,70 eura.

Farba: Čierna, nič iné nehľadajte.

Pena: Smotanová, vysoká. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, tmavej čokolády, keksíkov, sladkého drievka30, karamelu, ale aj pomerne výrazného alkoholu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo na prekvapenie pôsobí prázdnejšie. Nájdete v ňom kombináciu kávy, pripálenej hrianky, tmavej čokolády i náznakov vanilky. Koncovka je horkastá.

7/10

Zhrnutie

Na to, čo do toho piva podávali pivovarníci je výsledný efekt prekvapivý. Telo je akoby vykradnuté. Na strane druhej, alkohol je umne schovaný a celkové vyznenie je celkom zaujímavé. V pive nájdete všetko, čo by ste mali nájsť a aj niečo navyše. Za nás je to sedem bodov. Fajn, až na to telo. Ak by to bolo plnšie, bol by zážitok určite oveľa výraznejší.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.63/10 (8 hodnotenie)