Výrazne horké pitie od žilinských kočovníkov (Mandarina)

Remeselný pivovar KGB je kočovný pivovar, ktorý je doma v Žiline. V ich prípade je zaujímavé dešifrovať skratku, ktorá pripomína sovietsku tajnú službu. „K = Kyška, G = Gavlák, B = Beer. Naše priezviska nám dali možnosť použiť názov trošku známejšej organizácie, žiaľbohu (alebo možno aj chvalabohu) nestojí za nami žiaden investor,“ vysvetľoval pred časom pre oPive.sk Vlado Gavlák.

Z ich produkcie sme ochutnali viacero pív, dnes to bude pivo s názvom Mandarina. Podľa pivovaru ide o kúsok navarený v štýle Pale Ale.

Na tomto linku ste pôvodne našli recenziu na pivo Stela. Ako sa ukázalo, pivovar zle nalepil etikety a preto došlo k zámene hodnotenia. Správne išlo o pivo Mandarina.

Názov piva: Mandarína – Pale Ale 12,5°

Pivovar: Remeselný pivovar KGB

Druh piva: Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12,5°

Obsah alkoholu: 5,2 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od pivovaru.

Farba: Svetlo-hnedá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká so šľahačkovitou konzistenciou. Pomaly padala.

Vôňa: Citrusová. Kombinácia limetky, grepu aj náznaky trávnatých tónov.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, limetky, pomaranču, pomarančovej kôry aj náznakov šumienkovosti. Horkosť je výraznejšia, doznievanie citrusovo-trpké.

7/10

Zhrnutie

V pohode popíjanie. Iskrivé, hutné a pomerne výrazne horkasté. Horkosť môže byť pre niekoho plusom, pre iného mínusom. Je totiž až na hrane. Pivo pôsobí trocha menej uhladene, čo sa prejavuje na piteľnosti. Za nás je to sedmička. Ak máte radi horkasté chute, pokojne do toho.

PS: Pivo sa skôr ponášalo na štýl India Pale Ale a nie na Pale Ale.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.75/10 (4 hodnotení)