PR

Takáto ponuka tu ešte nebola. Zapojili sme 20 slovenských pivovarov do pivnej cesty

Slovenské remeselné pivo je stále populárnejšie a vďaka pivotékam a e-shopom je pre ľudí na celom Slovensku aj dostupnejšie. Ak ste ešte neochutnali, teraz je ideálna príležitosť. Webový portál a e-shop Živé Pivo spustil kampaň Slovenská pivná cesta, vďaka ktorej si môžete objednať pivo domov a vybrať z ponuky 20 slovenských remeselných pivovarov.

Partneri akcie – pivovary Sandorf z Prieval, ŽiWELL z Piešťan a Liptovar z Liptovského Mikuláša ponúkli pre zákazníkov výhodnú cenovú ponuku 4+1, t.j. virtuálny “multipack”, v ktorom je najlacnejšie pivo zdarma. Samozrejme si pivá z týchto ale aj ďalších pivovarov môžete vyskladať aj sami a vo svojej pivnej ceste vybrať rôzny výber pív od všetkých účastníkov Slovenskej pivnej cesty. Kto by chcel súťažiť a vyhrať originálny Mystery Box veľkosti “L” s týmito pivami, stačí navštíviť facebookovú stránku Živé Pivo.

Účastníci Slovenskej pivnej cesty

V širokej ponuke sa nachádzajú aj ďalšie zvučné mená pivovarov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou pivnej kultúry na Slovensku. Od západu smerom na východ je v ponuke vyše 100 rôznych pív od 20 pivovarov. Nové v ponuke e-shopu sú napríklad Pivovar U Ábela z bratislavskej Rače s ponukou 8 pív o objeme 0,66l. Ďalej na Záhorí veľmi obľúbený remeselný pivovar Stupavar s ponukou 6 pív v tradičných pollitrových fľašiach. Záhorácke pivovary dopĺňa pivovar Wywar z Holíča, Sandorf z Prieval či Hellstork od Myjavy. Ponuku zo západného Slovenska uzatvára pivovar General z Bratislavy.

MULTIPACK: Slovenská Pivná Cesta XL – pivá zo  14 pivovarov v akciovej cene 49,99 eur

Smerom na východ sa v rámci svojej virtuálnej pivnej cesty môžete zastaviť v Piešťanoch, kde varia pivo hneď 2 pivovary a to obľúbený pivovar ŽiWELL ako aj pivovar Simeon. Neďaleko hlavnej trasy z Bratislavy smerom na sever/východ sa môžete zastaviť v Galante a ochutnať pivá z pivovaru Galgan. Pokračujete smerom na sever a neoľutujete výber, ak zvolíte jedno z 3 pív Panského pivovaru v Bojniciach a o niečo ďalej známy a v súťažiach oceňovaný pivovar Baťak z Partizánskeho.

V severnej časti Slovenska ešte môžete skúsiť pivá z pivovaru Liptovar, ktorý sa nachádza v Liptovskom Mikuláši. Smerom na východ je hustota pivovarov o niečo menšia a hlavne pre celé Slovensko z hľadiska distribúcie svojich pív menej dostupná. V našej ponuke sa však nachádza ešte bardejovský pivovar BERHET, Herrenwald z Malej Idy (nové v ponuke) či Padre Brewing Company z Košíc.

Kto sa do remeselného piva vyzná, ten vie, že ponuku remeselných pív dopĺňajú okrem kamenných a reštauračných pivovarov aj také, ktoré nemajú vlastnú varňu, ale varia v iných pivovaroch. Hovoríme o pivných “kočovníkoch”, ktorí sú či už v začiatkoch alebo im z hľadiska svojej práce vyhovuje variť pivo stále skôr ako hobby. V našej ponuke tak objavíte pivá z kočovných pivovarov ako Ikkona, Damian, Parom, Beer Bros alebo aj Voodoo Craft Brewery. Veľmi obľúbený je taktiež Šilker’s Brewery. Naozaj je z čoho vyberať, aj keď samozrejme tých remeselných pivovarov na Slovensku je oveľa viac.

E-shop Živé Pivo (www.zivepivo.sk) je známy nielen zaujímavou ponukou slovenských a zahraničných pív, ale aj rýchlym a bezpečným doručením objednávky. To zabezpečujú kuriéri z DPD, ktorí preberajú tovar každý deň okrem piatku a pri objednávke do 12:00 si môžete svoju “pivnú cestu” vychutnávať už nasledujúci deň po objednávke. Pohodlná online platba ale aj dobierka je samozrejmosťou. Po vyše polroku od otvorenia e-shopu sa v ponuke vystriedalo už vyše 500 rôznych fľaškových či plechovkových pív.

Spomienka na Slovenskú pivnú cestu

Pre tých, ktorí túžia po nejakom zaujímavom pivnom artefakte, si v e-shope pripravili špeciálnu pivnú “tag” mapu, na ktorej sú ilustračne zobrazené skrátené názvy vybraných pivovarov. Tie sa na mape nachádzajú približne v mieste, odkiaľ sú alebo kde pôsobia. Túto mapu nájdete na rôznofarebných tričkách, na drevenom obraze ale aj na pevnej pivnej bavlnenej taške. Túto ponuku nájdete v sekcii e-shopu “merchandising“.

Všetky dôležité informácie o kampani nájdete na stránke.