PR

Novinka – nealko pivo BIRGO!

Túto letnú sezónu vás dostane nové nealkoholické pivo BIRGO, ktoré je výsledkom spolupráce dvoch renomovaných nápojových expertov. Svoje skúsenosti a sily spojili Mattoni 1873 a  národný pivovar Budějovický Budvar, aby priniesli na trh unikátnu pivnú novinku.

Budvar Birgo

Keď sa spojí chuťová expertíza a tradícia dvoch ikonických značiek, nepochybne musí vzniknúť niečo neodolateľné. Mattoni ako popredný odborník na ovocné príchute minerálnych vôd a Budějovický Budvar ako legendárny pivovar predstavujú spolu takmer 300 rokov skúseností a odborných znalostí, ktoré pretavili do jedinečnej novinky – nealkoholického piva BIRGO.

„Zo spolupráce s Mattoni máme v Budvare veľkú radosť. Spojili sme sa s tradičnou značkou, ktorá má rovnaký pohľad na vec, zdieľa spoločné hodnoty, a tiež k svojej práci pristupuje poctivo a s radosťou. A vďaka tomu sme už od začiatku vedeli, že z našej spolupráce vznikne niečo naozaj skvelé,“ hovorí Peter Dvořák, generálny riaditeľ Budějovického Budvaru.

Skutočná chuť piva

Prémiové osvieženie BIRGO je šťavnatý mix nealko piva a prvotriednej ovocnej chuti, ktorý obsahuje aj vyvážený komplex B vitamínov. Pri nižšom obsahu cukru oproti iným ochuteným nealkoholickým pivám vyniknú delikátne horké pivné podtóny a zloženie bez farbív a konzervantov zaručuje autentický pôžitok zo sviežej chuti.

Okrem dvoch tradičných a obľúbených citrusových mixov Grapefruit a Citrón-Limetka, Birgo prichádza s jedinečnou kombináciou Mango-Limetka, ktorú na Slovensku neponúka žiadny iný výrobca.

Udržateľný beermix

Strategická spolupráca dvoch českých ikon na novom výrobku má presah aj do oblasti udržateľného podnikania. Birgo sa vyrába iba v Budějovickom Budvare na novej modernej linke s hodinovou kapacitou až 50 000 plechoviek, ktorej prevádzka bola oficiálne spustená na konci marca.

Budvar Birgo

Vysoko vyspelé technologické vybavenie linky prispieva k výrazne efektívnejšiemu využitiu vody, tepla a elektrickej energie. Ako prvé nealko pivo na Slovensku je balené do papierových multipackov, ktoré navyše neobsahujú lepidlo. Ide o tzv. technológiu wrap-around, s obsahom recyklovaného papiera, ktorá ušetrí 16 % uhlíkovej stopy oproti klasickým plastovým fóliám. Samotný materiál plechoviek obsahuje 74 % recyklovaného hliníka.

Viac na www.birgo.sk.