Zatvorili pivovar: Viesť dnes reštauráciu je ekonomická samovražda

pivovar

Len pred pár hodinami sme priniesli informáciu o tom, že Starosloviensky pivovar koncom tohto roka zavrie svoje brány. „Chceme z celého srdca všetkým poďakovať za krásnych niekedy aj náročných deväť rokov, ktoré ste s nami strávili ale bohužiaľ 31.12.2020 reštaurácia Starosloviensky pivovar končí,“ uviedol na sociálnej sieti pivovar. Čo bolo za týmto rozhodnutím?

Ekonomická samovražda

Portál oPive sa obrátil na sládka  a majiteľa pivovaru Juraja Gajdoša, aby vysvetlil čo sa stalo. „Tento rok bol turbulentný, môžeme povedať, že pre pivovar bol v podstate náročný, ale úspešný a my budeme naňho v dobrom spomínať, počas rozvozu sme stretli veľa skvelých ľudí a týmto im chcem aj poďakovať, lebo oni nás neskutočne podržali, ale na druhej strane bola „reštaurácia“ a viesť dnes reštauráciu je ekonomická samovražda,“ uviedol pre portál oPive.sk Juraj Gajdoš, sládok a majiteľ pivovaru.

Ťažké srdce mal hlavne na štát. „Je nepredstaviteľné, aby vás štát zavrel, ale nútil vás ešte aj platiť. V momentálnej dobe nemáme už energiu a ani silu na to, aby sme ďalej viedli reštauráciu. Tu energiu radšej vložíme do pivovaru,“ uviedol pre oPive.sk Gajdoš.

Príde náhrada

Podľa jeho slov namiesto Staroslovienskeho pivovaru vznikne nová craf beerová reštaurácia. „Tá by mala by čapovať naše piva,“ uzavrel Gajdoš. Len pripomenieme, že Starosloviensky pivovar založili v roku 2011. Od roku 2014 sa však pivo varilo v Moravskom Svätom Jáne, kde založili Svätojánsky pivovar.

Prečítajte si aj

V Bratislave končí pivovar. Na trhu bol deväť rokov