V Bratislave končí pivovar. Na trhu bol deväť rokov

Starosloviensky pivovar

Vo štvrtok 31.12. končí Starosloviensky pivovar. Podnik, ktorého ste mohli nájsť na Vysokej ulici v Bratislave, ohlásil svoj koniec na sociálnej sieti. Nahradiť by ho mal iný koncept, ktorý však pivo už variť nebude.

V centre mesta

Starosloviensky pivovar bol založený pred deviatimi rokmi, v decembri 2011. Prvú várku navarili majitelia v apríli 2012 a podnik sa v tom čase stav vyhľadávanou destináciou. Na trhu totiž bolo len málo podnikov, ktoré ponúkali tzv. remeselné pivo.

Veľmi rýchlo sa ukázalo, že varňa s objemom 200 litrov nebude dopytu stačiť. „Nakoľko sme potrebovali navýšiť našu výrobnú kapacitu a v priestoroch v Bratislave už to nebolo možné, tak sme v roku 2014 presťahovali náš pivovar do Moravského Svätého Jánu, kde sme založili Svätojánsky pivovar,“ píše na stránke pivovar.

Starosloviensky pivovar však fungoval ďalej. Ponúkal kombináciu domáceho piva a tradičnej slovenskej kuchyne.

Koniec

Pivovar sa však rozhodol prevádzku zavrieť. „Chceme z celého srdca všetkým poďakovať za krásnych niekedy aj náročných deväť rokov, ktoré ste s nami strávili ale bohužiaľ 31.12.2020 reštaurácia Starosloviensky pivovar končí,“ uviedol na sociálnej sieti pivovar.

Remeselné pivo by sa však na mieste malo ponúkať ďalej. „Naše pivečka sa tu budú na Vysokej  čapovať naďalej + noví majitelia chystajú čapovať aj množstvo pív z iných pivovarov,“ prezradil pivovar na sociálnej sieti.

Naznačil, že pre podnik budú variť aj vlastné pivo. „Takisto aj my pre nich urobíme nové pivo, ktoré sa bude čapovať iba u nich,“ uviedol pivovar.

Prečítajte si dôvody zatvorenia Staroslovienskeho pivovaru.

Prečítajte si aj

V Bratislave končí pivovar. Na trhu bol deväť rokov