Aha, čo má Praha!

Craft House hudák 02

Prejdete od Karláku okolo radnice hore na Vodičkovu. Alebo na Vodičkovej či Lazarskej vyjdete z električky. Dáte sa smerom na Navrátilovu. Vojdete do Navrátilovej. Prejdete 10 metrov. Vrátite sa do Hooters na Vodičkovej. Dáte si niečo, hocičo, lebo o to tu aj tak nejde. V mojom prípade malý rib-eye steak a pár chilli kreviet. A nealko pivo. To je veľmi dôležitý detail, ako o malú chvíľu uvidíme. Pretože o pár metrov, na Navrátilovej, je pre milovníkov piva oveľa väčšie lákadlo, než veselé, usmievavé a sporo odeté hooters girls. Aj keď steak bol fajn. A obsluha tiež, zjavne.

Craft House hudákVčera sa na Navrátilovej otvoril sesterský podnik Beergeek baru s názvom Craft House. 25 výčapov, niektoré poháňané dusíkom. Väčšinou české a poľské pivá, no zopár aj nemeckých či dokonca kanadských., vrátane poľského pokusu o 60 minutes IPA a zopár kolaborácií. Na webstránke majú (predpokladám že v reálnom čase) aktuálny lineup a v poslednej miestnosti prebieha slepá degustácia beer open, kde účastníci hádajú pivné štýly. Priestor je oproti beergeek baru asi polovičný a výber jedál vlastne tiež. Ľudí sa sem zmestí tak 30 a tí šťastní budú sedieť v
sedačkách.

Za niečo málo cez 4 eurá si môžete objednať koštovku šiestich decových porcií podľa vlastného výberu, čo s radosťou využívam hneď dva razy. Delia sa na české, zahraničné a silné. Musím skonštatovať, že vďaka Matuškovi, Ravenu a Falkonu boli české vzorky výrazne pred zahraničnými.

V pivotéke je asi 90 pív na domov a za oknom bylinky. Prízemie starého domu bude hlavne v lete poskytovať príjemný chládok. Vadí mi LED osvetlenie. Napriek dostatočnému výkonu na danú plochu je tu tma. Možno som to len ja, ale v LED svetle podľa mňa chýbajú určité frekvencie a to svetlo svieti zle. Skoro to zachránili nízkovýkonné teplosvetlé retro žiarovky na stenách.

Craft House hudák 03

*****

Na našich stránkach môžete nájsť pivné zápisky Petra Hudáka. Domovariča, degustátora a predovšetkým fanúšika dobrého remeselného piva. Pravidelne putuje po podnikoch a testuje pivo, ale aj jedlo. Nájdete ho aj na Facebooku, kde vytvoril skupinu Súkromné pivné zápisky.