Pivný návrat: Kraken je aj po rokoch zážitok

Hellstork, Kraken, Balck IPA, IPA

Veľa ľudí nám píše, alebo sa pýta na to, ako sa pozeráme na naše staršie recenzie. Úprimne, s mnohými nesúhlasíme, ale mazať ich nebudeme. Keďže stránka funguje už nejaký ten piatok, rozhodli sme sa k najúspešnejším pivám vrátiť a znova ich ochutnať. Tak to bude aj pri pive s názvom Kraken od pivovaru Hellstork. Svojho času to bolo pivo roka. Uvidíme ako sa zmenil náš pohľad po vyše troch rokoch. V roku 2015 dostalo toto pivo od nás osem bodov.

Názov piva: Kraken – Cascadian Dark Ale

Pivovar: Remeselný pivovar Hellstork

Druh piva: Black IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 17°

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný a ovsený slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,60 eura.

Farba: Čierna. Pri pohľade do protisvetla zachytíte fialové odtiene.

Pena: Smotanová, hutná. Dlho si držala tvar a len veľmi pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, tmavej čokolády, karamelu a sušeného ovocia.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo hutné. Nájdete v ňom kombináciu kávy, horkej čokolády, karamelu, sušených sliviek, grepu i pomarančov. Koncovka je výrazne horkastá.

8/10

Zhrnutie

Parádne pivo. K jeho recenzii sme pristupovali s otáznikmi. Pivo nás však presvedčilo. Je hutné, mnohorozmerné a pekne vyvážené. Pekne sa podarilo zladiť kávu, čokoládu i citrusové ovocie. Nájdete v ňom však aj ďalší rozmer. Určite kategória pivný zážitok. Aj preto dostáva osem bodov. Pokojne vyskúšajte.

A naše porovnanie? Tak ako pred troma rokmi je výsledná známka rovnaká. Otázne je či sa toto pivo zlepšilo, alebo sme ho už vtedy odhadli dobre.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.44/10 (9 hodnotenie)