Áno Heineken, toto je správna cesta (Polotmavý Bock)

Heineken, Bock, Polotmavý Bock, Zlatý Bažant

Najväčší slovenský pivovar koncom apríla predstavil trojicu nových pív, ktoré chcú nadviazať na vlnu nových pivných štýlov. Dvojicu pív sme už otestovali. Kým IPA dopadla celkom dobre, pšeničné pivo už menej. Dnes uzavrieme testovanie tretím kúskom. Ten nesie názov Zlatý Bažant Hurban Legend Polotmavý Bock. Musíme priznať, že pri oficiálnom uvedením nám tento kúsok chutil najviac. Čapované pivo je jedna vec, fľaškové druhá.

Názov piva: Zlatý Bažant Hurban Legend Polotmavý Bock

Pivovar: Heineken Slovensko

Druh piva: Bock

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady (svetlý plzeňský, bavorský, svetlý karamelový slad).

Cena: Pivo sme dostali pri uvedení na trh od pivovaru.

Farba: Medná, pivo je číre.

Pena: Vysoká, smotanová. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, kvetiniek a sladu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu karamelu a mliečnej čokolády. V podmaze cítite sušené ovocie aj kvetinkové tóny. Koncovka je horkastá. Alkohol sa hlási k slovu, keď v druhom slede zvýrazňuje sladový rozmer.

Zhrnutie

Toto pivo nie je vôbec zlé. Práve naopak, podarilo sa. Ponúka výrazne sladovú linku, v ktorej sa kombinuje karamel, slabšie náznaky mliečnej čokolády i sušeného ovocia. K slovu sa hlásia aj kvetinky. Kúsok je lahodný, pekne zaoblený a iskrivý. Za nás je to slušných sedem bodov. Na jeseň či v zime si ho pokojne dáme.  Otázka je možno načasovanie na letnú sezónu. Nič to však nemení na tom, že pivo sa podarilo. Toto je cesta, ktorou by sa v Hurbanove mohli vydať. Najmä ak sa na to pozeráme len ako konzumenti piva.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.97/10 (32 hodnotenie)