PR

Bratislavský Hrncovar je opäť tu

Bratislavský Hrncovar
Už 26. septembra sa v Unorthodox pube a Žil Verne uskutočni 3. ročník súťaže doma vareného piva Bratislavský Hrncovar. Organizátorom je OZ BrewHub, ktoré združuje domovaričov v Bratislave a okolí.

Súťažiaci môžu registrovať vzorky aj online za výhodnejší registračný poplatok na stránke nášho združenia alebo ráno na mieste súťaže. Odborná porota bude degustovať a hodnotiť domáce pivá v nasledujúcich kategóriách:

  1. Tmavý Ležiak (3D. Czech Dark Lager)
  2. Session American IPA (21B. Specialty IPA: Session IPA, základný štýl 21A. American IPA)
  3. Saison (25B. Saison, 28B. Mixed-Fermentation Sour Beer: Saison)
  4. Roggenbier (27A. Historical Beer: Roggenbier)
  5. Gose (27A. Historical Beer: Gose)

Víťazi získajú zaujímavé ceny od sponzorov NextHop, Maroma, Salón Piva a Živé Pivo.

Bratislavský Hrncovar je súťaž pre domovaričov, ktorí si chcú otestovať kvalitu doma varených pív podľa BJCP štandardov. Bratislavský Hrncovar je zaradený v prestížnom kalendári podujatí American Homebrewers Association. Pre milovníkov piva, ktorí skúšajú zlepšiť svoje domovaričské zručnosti to je jedinečná príležitosť ako získať odbornú spätnú väzbu na svoje pivo. A ako pridanú hodnotu treba určite prirátať možnosť stretnúť rovnako pozitívne naladenú skupinu ľudí, pre ktorých je pivo nielen hobby ale aj vášeň.

Viac informácií, presný časový harmonogram a novinky včítane výsledkov budú postupne uverejňované na oficiálnej facebookovej stránke udalosti .

Tešia sa na Vás organizátori z OZ BrewHub!

Prečítajte si aj

Bratislavskí domovariči sa spojili, aby si pomohli navzájom