Do Bratislavy doniesli svetové pivo. Dnes ich však nenájdete

Ešte v roku 2015 sme o nich mohli písať ódy. Špecializovaná predajňa Seoul Plaza – Ázijské potraviny bola vyhľadávaná nielen fanúšikmi zahraničných potravín, ale aj pivármi. Práve na Bajkalskej ulici ste mohli kúpiť pivá vyhľadávaných značiek z celého sveta. Dnes je to však minulosťou.

Koniec v tichosti

Anchor, Anderson Valley, Adnam’s, či Brewdog. To bola len malá ukážka pív, ktoré ponúkala táto predajňa. Aj keď sú tieto značky z dnešného pohľadu pomerne bežné, pred troma rokmi tomu nebolo tak. Aj preto chodili na Bajkalskú fanúšikovia dobrého piva. Iste, ich skladovanie nebolo ukážkové, keď prevádzkovateľ šetril a chladiacu vitrínu nezapínal, aj tak však o dopyt nebola núdza.

Až do istého času. Ako prichádzali konkurenčné pivotéky a ponuka sa rozširovala v celom meste, príťažlivosť Seoul Plaza akosi upadala. Exotické kúsky ste v nej však našli ešte aj pred pol rokom. Majitelia si dokonca trúfali natoľko, že vlani otvorili aj druhú prevádzku v komplexe Panorama City. Dnes sú však obe pobočky zatvorené.

Už 27. januára umiestnilo vedenie siete na sociálnu sieť oznam. „Vážení zákazníci, naša predajňa sa bude, žiaľ, koncom tohto mesiaca zatvárať. Z tohto dôvodu je na všetok tovar zľava vo výške 50 percent,“ znel oznam na facebooku.

Bez náhrady

Začiatkom februára potom pribudol zatiaľ posledný oznam. „Milí priatelia, chceli by sme vám poďakovať za vašu priazeň. Boli ste tými najlepšími zákazníkmi. Aj vďaka vám sme svoju prácu robili s radosťou. Ďakujeme. Váš tím Korea Foods,“ znel oznam. ďalšie príspevky už odvtedy nepribudli.

Obdobne skončila aj predajňa na Bajkalskej. Tá mala väčšiu tradíciu. Len na ilustráciu, jej profil na sociálnej sieti sledovalo takmer sedemtisíc fanúšikov. Mnohí predajňu vyhľadávali najmä kvôli dovozovým potravinám, ktoré inde v Bratislave nemohli nájsť. Čo stálo za koncom predajní je otázne. Spoločnosť Korea Foods má nedoplatky v Sociálnej poisťovni i na Finančnej správe. Spolu presahujú 20-tisíc eur.

Prečítajte si aj

Najlepšia pivotéka v Bratislave? Kórejské potraviny Seoul Plaza