Miliardár hľadá pivovar. Chce variť prvé vesmírne pivo

Vesmírne pivo

Keď už nevieš, čo vyviezť do vesmíru, tak skús vymyslieť niečo, čo nikto pred tebou. Pred pár dňami zaujal americký miliardár Jared Isaacman. Ten sa chystá na komerčný leto do vesmíru. Okrem troch spolucestujúcich si do raketoplánu berie aj zhruba 32 kilogramov chmeľu. Chce ho následne predať pivovaru.

Do vesmíru

Cestovanie do vesmíru sa stalo novou módou miliardárov. Podľahol nej aj Isaacman, ktorý si zaplatil let do vesmíru. Lepšie povedané, zaplatil ho štyrom ľuďom. Okrem neho poletia aj ďalší traja amatéri, ktorých vybral na základe kritérií. Let bude unikátny, keďže bude prvý bez profesionálneho kozmonauta.

Ďalším špecifikom letu bude to, že Isaacman si zoberie na palubu aj 31,7kilogramu chmeľu.  „Chystáme sa vydražiť chmeľ do pivovaru. Výťažok z predaja bude venovaný  nemocnici St. Jude’s Children’s Research Hospital. Kto by si rád objednal pohár piva varený s kozmickým chmeľom?,“ pýtal sa na sociálnej sieti miliardár.

Zatiaľ bez záujmu

Príspevok uverejnil 12. augusta, po týždni ho pripomenul. „Sme šokovaní. Stále nemáme pivovar, ktorý by sa zaujímal o chmeľ, ktorý bude lietať vo vesmíre vyššie ako Hubblov teleskop,“ napísal Isaacman.

Na túto výzvu reagoval pivovar Ninkasi Brewing z Oregonu. „Rozhodne nás zaujíma viac podrobností, ale nie sme si istí, kde na webe hľadať. Mohli by ste nás nasmerovať správnym smerom alebo nám dať vedieť, na koho sa obrátiť?,“ napísal pivovar v diskusii.

Čo z toho bude, ukážu najbližšie týždne. V prvom rade však ide o marketingový trik. Prítomnosť chmeľu na palube raketoplánu chmeľ nijako neovplyvní. Je však pravdepodobné, že záujemcov, ktorí budú chcieť takéto pivo ochutnať, bude určite dosť. Pivovar, ktorý by sa chmeľ rozhodol zaplatiť, môže získať publicitu.

Prečítajte si aj

Škótsky BrewDog pripravuje prvý pivný let

Obrázok od Manfred Richter z Pixabay.