Keď do piva hodíte cukríky, nemusí to byť terno (Marshmallow)

Chroust - Marshmallow

Produkciu českého pivovaru Chroust Brewing už ako tak poznáme. Jeho pivá nás doteraz vždy bavili, keďže boli iné a dokázali vyniknúť aj na vysoko konkurenčnom českom trhu. Na Vianoce 2020 pripravil pivovar trojicu pív. My sme sa dostali ku kúsku, ktorý nesie názvov Marshmallow – Stout s Marshmallow. Pivovar na sociálnej sieti predstavil nasledovne. „Stout, z ktorého je marshmallow cítiť na meter ďaleko. Chuť kombinuje intenzívne tóny marshmallow a horkú čokoládu.“

Názov piva: Vánoce 20: Marshmallow – Stout s Marshmallow

Pivovar: Chroust Brewing Co.

Druh piva: Stout

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 18°

Obsah alkoholu: 6,9 %

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, ovsené vločky, chmeľ, prírodná aróma marshmallow.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelých šesť eur.

Farba: Čierna.

Pena: Nízka, jemná konzistencia. Rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, tmavej čokolády, toastu, náznakov cukríkov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia kávy, tmavej čokolády, toastu, aj cukríkov marshmallow. Horkosť je výrazná (4/5), doznievanie horkasté s cukríkovou stopou.

7/10

Zhrnutie

Asi sme čakali trocha viac. Telo nie je až tak plné, ako by mohlo byť a cukríkovosť je skôr viac umelá, ako prirodzenejšia. Horkosť bola na hrane, ale vyvažovala cukríkovosť. Na strane druhej, piteľnosť tohto kúsku bola dobrá a pivo bolo netuctové. Od Chroustu sme pili aj lepšie pivá. Toto je dnes za sedmičku. Nie je to zlé, ale k dokonalosti to má ďaleko.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.67/10 (3 hodnotení)