„Fínske“ pivo zo slovenského pivovaru (Jarkko Ruutu)

jama-craft-breewery-jarkko-ruutu

Prvý nástrel: Je len málo slovenských pív, o ktorých písali zahraničné média. Pivo s názvom Jarkko Ruutu je jedno z výnimiek. O zlatistom moku zo Slovenska písali aj za veľkou mlákou. Na pive s názvom Jarkko Ruutu sa bavili. Zdá sa vám toto meno povedomé? Nemusíte dlho rozmýšľať. Ide o meno fínskeho hokejistu. Práve po ňom pomenoval pivo aj pivovar JAMA Craft Brewery. Pivo je na našom trhu už dlhší čas a stalo sa celkom obľúbeným.

Názov piva: Jarkko Ruutu

Pivovar: JAMA Craft Brewery

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo kúpite vo viacerých pivotékach. Cena je okolo dvoch eur.

Farba: Tmavo-žlté s jemným odtieňom oranžovej. Pivo je jemne kalné, keďže ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Pena: Jemnučká, rýchlo padala.

Vôňa: Ovocná linka je citeľná. Zachytíte grep, limetky, ale aj ríbezle.

Chuť: Sladový úvod síce začína nevýrazne, veľmi rýchlo sa to však zmení. V strede nájdete grep, červený pomaranč, ale aj ríbezle. Všetko je to zaobalené do karamelového podtónu. Koncovka je výrazne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Tóny síce nie sú zaoblené, ale aj tak je tento kúsok prudko piteľný. Najsilnejšia je výrazná ovocná linka (grep, pomaranč, ríbezle), ktorá pekne prechádza do horkého záveru. Tóny nie sú až tak našponované a chýba im väčšia lahodnosť, ale je to klasika z pivovaru, ktorý zanecháva na svojich kúskoch typický rukopis. Dávam sedem bodov. Pokojne vyskúšajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.75/10 (8 hodnotenie)