Pred štyrmi rokmi toto pivo hviezdilo. A teraz? (Imperial Chocolate, 2021)

Hop Grup - Imperial Chocolate

Dnes ochutnáme pivo, ktoré sme tu svojho času vychválili do nebies. Ide o kúsok s názvom Imperial Chocolate, ktorý patrí do portfólia nitrianskeho pivovaru Hop Grup. Je to pivo štýlu Imperial Stout, pri ktorého výrobe boli použité aj kakaové bôby aj vanilkové struky. Len pripomenieme, že koncom roka 2017 pivo od nás dostalo deviatku. Pivo bolo testované ešte koncom roka 2021 aj preto bol v titulku použitý tento dátum.

Názov piva: Imperial Chocolate

Pivovar: Hop Grup Pivovar Nitra

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 20°

Obsah alkoholu:  7,7%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky, kakaové bôby, vanilkové struky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelých šesť eur.

Farba: Čierna. Pri pohľade do protisvetla fialové odtiene.

Pena: Jemná, šľahačkovitá zložená z malých bubliniek.

Vôňa: Kombinácia kávy, tmavej čokolády, černíc, vanilky i datlí.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia kakaa, tmavej čokolády, karamelu, vanilky aj náznakov černíc. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie, po tmavom bobuľovom ovocí. Alkohol je citeľný.

7/10

Zhrnutie

Pred štyrmi rokmi sme toto pivo vychválili do nebies, dnes nám k dokonalosti čo-to chýba. Viac lahodnosti, menej kričiaceho alkoholu a viac zaoblených tónov. Kúsok nám príde viac surovejší, trocha prázdnejší. Za nás je to dnes sedmička. Určite ochutnajte, my však porovnávame a predloha nám vyšla lepšia. Je to už iné pivo, alebo sme len viac „sfajňoveli“?

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.1/10 (5 hodnotenie)