IPA, ktorá vás zahreje, ale aj primerane osvieži (Tacticool)

Axiom - Tacticool

Pivovar Axiom Brewery nájdete v českom meste Prostějov. Napriek tomu, že u susedov majú stovky pivovarov, tento sa v ponuke vymyká. Čím? Osobou hlavného sládka. Pivné recepty má totiž pod palcom Nór Kjetil Jikiun. Ten kývol na spoluprácu s pivovarom a zobral pod seba výrobu. Kjetil je pritom v domácom Nórsku vnímaný ako pivná celebrita. Stál totiž pri boome remeselného pivovarníctva v severskej krajine.

Pôvodným povolaním pilot totiž založil pivovar Nøgne Ø. V roku 2015 z neho odišiel, aby založil ďalší, tentokrát na ostrove Kréta. Nesie meno Solo. Už nejaký ten piatok však jeho pivá poznájú aj československí pivári. Vďaka pivám z pivovaru Axiom. Dnes ochutnáme pivo navarené v štýle Imperial IPA, ktoré nesie názov Tacticool.

Názov piva: Tacticool

Pivovar: Axiom Brewery

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 18°

Obsah alkoholu: 8,0 %

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili 2,49 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Hutná, šľahačkovitá. Pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, limetky, kvetiniek aj náznakov trávy a kvasiniek.

Chuť: Sladový základ výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomaranča, limetky, prezretých marhúľ aj broskýň. Horkosť je výrazná, doznievanie trávnaté.

7.5/10

Zhrnutie

Fajn Imperial IPA, ktorá  je nadpriemerná, neohúri však. Je to taká stávka na istotu. Ako keď idete do niečoho a neočakávate žiadne ohúrenie. Trocha prekážajú trávnaté tóny, ktoré uberajú na piteľnosti. Za nás je to 7,5 bodu. Určite je to však kúsok, ktorý by sme si kedykoľvek zopakovali.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (2 hodnotení)