IPA z Generalu, ktorá to hrá na pohodu (Patriot)

General - Patriot

V posledných dňoch si na našich stránkach predstavujeme takmer kompletnú ponuku pivovaru General. Musíme povedať, že v posledných mesiacoch prešiel najväčší bratislavský pivovar pomerne zásadnými obmenami. A nie je to len prechodom na plechovky. Mení sa aj ponuka pivovaru, ktorý akoby viac experimentoval a snažil sa zaujať aj nezvyčajnými pivami.

Dnes však ochutnáme pivo, ktoré patrí medzi klasiku v pivovare. Nesie meno Patriot a pivovar ho predstavil nasledovne: „Žiadna nuda! Drsná a poriadne horká, pripravená uspokojiť vaše srdce pivára, taká je naša IPA. Reprezentuje klasický štýl. Horkosť postupne prechádza do zemitej chuti, ktorá sa na záver preskupuje do jemného ovocia. To všetko v spojitosti s výraznou vôňou typickou pre tento pivný štýl.“

Názov piva: Patriot

Pivovar: Pivovar General

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu:  6,2%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Hnedo-oranžová. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká so smotanovou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia pomarančov, grepu, karamelu aj náznaky šumienky.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomarančov, grepu, šumienky, náznakov karamelu, ríbezlí. Horkosť je výrazná, doznievanie horkasté s citrusovou stopou.

7/10

Zhrnutie

Taká IPA do pohody. Nie je to nič svetaborné, ale ani podpriemerné. Naopak, ponúkne aj citrusovú zložku, aj iskrenie a dobrú piteľnosť. Za nás je to slušných sedem bodov. Nie je sa za čo hanbiť. Na výčape by sme si tento kúsok kedykoľvek zopakovali.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.35/10 (10 hodnotenie)