Keď vás pivo jednoducho baví (Vanilla Whiskey Imperial Stout)

Vanilla Whiskey Imperial Stout

Domovariči sú základom každej pivovarníckej remeselnej scény. Bez nich by sa sektor nikam nepohýnal. Jednoducho by stagnoval a staval len na tradícii, ktorá občas zabíja pestrosť a aj odvahu. Treba povedať, že v posledných rokoch pribúda fanúšikov piva, ktorí si pivo varia aj doma. Pred pár dňami sme písali o Vianočnej výmene pív, ktorú zorganizovalo OZ BrewHub.

Najlepšie pivá z tejto podarenej akcie oficiálne zrecenzujeme. Dnes ochutnáme kúsok, ktorý nesie názov Vanilla Whiskey Imperial Stout. Navaril ho domovarič Pavol Palgut. Ide o silnejšie pivo, keď sa obsah alkoholu pohybuje na úrovni 8,8 percenta.

Názov piva: Vanilla Whiskey Imperial Stout

Pivovar: Pavol Palgut

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 19°

Obsah alkoholu: 8,8%

Zloženie: Neuvedené

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od OZ BrewHub.

Farba: Čierna

Pena: Svetlohnedá s hutnou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, kakaa, burbonu, sušených sliviek aj hrozienok. Výrazná je však aj vanilka.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti sa kombinuje káva, kakao, mliečna čokoláda, náznaky whisky, vanilky. Horkosť je nevýrazná, doznievanie sladkasté s jemnou alkoholovou bodkou.

8/10

Zhrnutie

Veľmi príjemné pitie. Plusom je to, že všetky zložky sú pekne v rovnováhe. Inak povedané, v pive nájdete aj z kávy, aj z čokolády, aj z whisky či vanilky. Nič nekričí, všetko sa pekne dopĺňa. K dokonalosti chýba viac uhladenosti, lahodnosti. Ale toto pivo sa pokojne môže porovnávať s profesionálnymi pivovarmi. A nielen to. Za nás je to osmička. Bavilo nás to.