Každý rok to isté? Len v tom pokračujte (Rohlíček 2022)

Rodinný pivovar Zichovec - Rohlíček 2022

Aj vy máte pivá, ku ktorým sa vraciate každý rok? V našom prípade je to pivo s názvom Rohlíček. Ide o kúsok z produkcie pivovaru Zichovec. Ten toto pivo predstavuje nasledovne: „Aby sme vám v tekutej forme priblížili chuť toho asi najslávnejšieho vianočného pečiva, uvarili sme hutný a silný Milk Stout.

Stout s laktózou nie je žiadny výmysel modernej doby, vyrába sa už sto rokov a má to dôvod – laktóza, mliečny cukor, je pre pivné kvasinky nekvasiteľný a tak si pivo zanechá vyššiu sladkosť. Prídavok veľkého množstva vanilky a kakaových bôbov dotvára celkový úmysel a Rohlíček tak bude skvelým partnerom k cukrovinkám vašej babičky.“

Názov piva: Rohlíček

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 20°

Obsah alkoholu:  9%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, ovsené vločky, pšeničné slady, laktóza, chmeľové výrobky, vanilkové lusky z Madagaskaru.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 5,50 eura.

Farba: Čierna.

Pena: Vysoká, nadýchaná s jemnou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia kávy, čokolády, karamelu, bourbonu aj vanilky.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia kávy, čokolády, karamelu, keksíkov, vanilky aj jemných náznakov višní. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie je sladové s náznakom jemných ovocných a sladových tónov.

8.5/10

Zhrnutie

Hutné, iskrivé a na obsah alkoholu aj vyvážené pitie. Pohybujeme sa na výškach, pri ktorých je alkohol výrazný. V tomto prípade je to však príjemne zvládnuté. Bavia prechody medzi sladkastými, ovocnými a čokoládovými prechodmi. Za nás je to 8,5 bodu. Pivo ako každý rok bavilo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.7/10 (5 hodnotenie)