Keď Anička z Holíča vyrástla na Annu (Wywar Anna 14°)

Wywar Anna 2016

Prvý nástrel: Asi pred rokom a pol sme na tejto stránke otestovali pivo s názvom Wywar Anna – Ale #1. Vtedy bolo pivo zaradené do kategórie APA a malo obsah alkoholu na úrovni 5,3 percenta. Ubehol čas a Anna prešla vývojom. Zmenila štýl, aj obsah alkoholu. Pivo tak podrobíme druhej oficiálnej recenzii. Uvidíme akým smerom sa ubralo.

Názov piva: Wywar Anna 14°

Pivovar: Holíčsky pivovar Wywar

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 6,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale, Mníchovský, Caraamber, Carapils, Carahell), chmeľ (Galaxy, Cascade), kvasnice (US-05).

Cena: Pivo nám poskytol na testovanie  priamo pivovar.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je číre.

Vôňa: Lesná záhradka. Cítim maliny, jahody, ríbezle, ale aj citrusové ovocie.

Pena: Smotanová zložená z jemných bubliniek. Rýchlo opadla.

Chuť: Už úvod začína vyššie a v strede je táto méta prekonaná. Zachytíte tu kombináciu grepu, červeného pomaranču, jahôd aj kvetinkového závanu. Koncovka je výrazne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Výborné pivo. Ak však budeme porovnávať túto verziu s tou, ktorú sme testovali pred rokom a pol, výsledok by bol slabší. Najsilnejším na tomto kúsku je ovocný stred. V ňom nájdete jahody, grep, červený pomaranč či karamel. Koncovka je výrazne horkastá. Tóny na seba pekne nadväzujú a dopĺňajú sa. Vyšší obsah alkoholu necítite. Tento kúsok hodnotím sedmičkou. Vyššej známke bráni hutnosť tónov, ktoré mohli byť vyššie. Ale stále platí to, že ide o jedno z najlepších domácich pív na našom trhu. Vrelo odporúčam.