Keď Kaufland rozšíril ponuku o talianske pivo (Italian Pale Ale)

Mastri Birrai Umbri Italian Pale Ale

Reťazec Kaufland nedávno rozšíril ponuku o trojicu pív s označením Mastri Birrai Umbri. Išlo o tri druhy piva, ktoré sa chcú zaraďovať do kategórie „craft“. Aspoň tak presviedča oficiálna stránka pivovaru. Bohužiaľ, nič o histórii pivovaru sa na nej nedozviete. Sú na nej len kvetnaté reči bez obsahu. Aby sme len nekritizovali, ponuku piva majú zobrazenú ukážkovo. Pivovar podľa nej ponúka asi 20 rôznych druhov piva. My dnes ochutnáme kúsok s názvom Italian Pale Ale navarený v štýle India Pale Ale.

Názov piva: Mastri Birrai Umbri Italian Pale Ale

Pivovar: Mastri Birrai Umbri

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Taliansko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  6,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, fruktóza, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 1,69 eura.

Farba: Medená, pivo je kalné.

Pena: Takmer žiadna. Náznaky peny rýchlo padli.

Vôňa: Sladová. Rozoznať môžete karamel, lesné ovocie aj hrianku.

Chuť: Plné telo, rezkosť je nižšia. V chuti dominuje sladová zložka, keď hrá dominanciu karamel s náznakmi medu. Slovo si berie aj lesné ovocie a jemne aj grep. Doznievanie je jemne horkasté s alkoholovou bodkou.

6/10

Zhrnutie

Toto pivo nám pripomína anglickú verziu štýlu IPA. Je viac sladovejšie, hutnejšie a pôsobí trocha upachtenejšie. Keď sa na pivo pozriete optikou americkej „ipy“ asi zostanete sklamaní. „Ovocnosť“ je v tomto prípade v úzadí a aj horkosť sa drží poriadne na uzde. Summa-summarum je to šestka. Pomer cena/výkon je však úplne v poriadku.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.43/10 (7 hodnotenie)