Keď Poliaci experimentujú s Yerba Maté (Orange Yerba Mate)

Revolta - Orange Yerba Mate AIPA

Dnes ochutnáme pivo s názvom Orange Yerba Mate. Na trh ho uvádza poľský pivovar Revolta a predstavuje ho nasledovne: „Svetlé pivo v štýle American India Pale Ale s prídavkom pomarančovej šťavy a argentínskeho nálevu Yerba Maté. Pivo v sebe spája sladkosť pomarančového džúsu, horkosť amerického chmeľu a silu Yerba Maté. Pivo je dobre piteľné a je ideálnym partnerom k dezertom a stretnutiam s priateľmi.“ Len pre doplnenie, Yerba Maté je juhoamerický nápoj, ktorý sa pripravuje z usušených a nadrvených lístkov stromu Cezmíny paraguajskej.

Názov piva: Orange Yerba Mate

Pivovar: Browar Revolta

Druh piva: American IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu:  6%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pomarančová šťava (2%), prírodný čaj Yerba Maté z Argentíny (0,3%), kvasinky, chmeľ (Simcoe, Magnat, Citra, Amarillo).

Cena: Za pollitrovú fľašu sme v prepočte zaplatili 2,60 eura.

Farba: Oranžovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Dominuje pomarančová kôra, v pozadí cítite čaj aj náznaky grepu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia pomarančov, pomarančovej kôry, grepu, čaju aj náznakov kvetiniek. Horkosť je výraznejšia, doznieanie je citrusovo-horkasté s korenistou stopou.

7.5/10

Zhrnutie

Vždy keď na etikete vidíme nezvyčajné zloženie, čakáme, že pivovar sa s tým vyhral. Platí to aj o tomto pive, ale nie je to kúsok, ktorý zaraďujeme do extraligy. Je to pivo, ktoré je dobre spravené, chýba mu však viac iskrivosti a niečoho, čo toto pivo robí výnimočným. Tóny mohli byť o čosi čistejšie. Na strane druhej, piteľnosť je dobrá a za nás je to za 7,5 bodu. Pokojne ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.25/10 (2 hodnotení)