Keď pred pivom dávate klobúk dole (End of The World)

Hop Grup. Stout, End of The World, recenzia, test piva

Keď sme v roku 2018 otestovali pivo s názvom Imperial Nuts, padli sme do kolien. Pivo z nitrianskeho pivovaru Hop Grup sa zaradilo medzi to najlepšie, čo sme pili. V Nitre sa rozhodli nadviazať na tento kúsok keď navarili pivo s názvom End of The World. Pivovar ho predstavil nasledovne: „Toto by bola dobrá spoločnosť na koniec sveta. Ideálna aj pre to, že sa dá piť aj pri izbovej teplote. Nie som naivný, už keď sa to bude blížiť, tak elektrina nebude. Odporúčané párovanie je gramofón a Pink Floyd – Wish You Were Here.“

Názov piva: End of The World

Pivovar: Hop Grup Pivovar Nitra

Druh piva: Russian Imperial Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 28°

Obsah alkoholu: 11,2 %

Zloženie:  Voda, jačmenné slady, chmeľ, vanilkové struky, kakaové bôby, ďatle, pekanové orechy, lieskovce.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Čierna. Nič iné nehľadajte.

Pena: Jemná, nevysoká, šľahačkovitá. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, kakaa, čokolády, orieškov, sušienok i sušeného ovocia (slivky). Alkohol je prítomný a hlási sa o slovo.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu kávy, čokolády, kakaa, orieškov, sušienok, sušeného ovocia. Koncovka je príjemne horkastá, keď ju po niekoľkých sekundách prebíja alkoholové doznievanie.

8.5/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Čisté, veľmi dobre piteľné s mnohorozmernými tónmi. Všetko do seba pekne zapadá a postupne sa k slovu dostávajú jednotlivé zložky. Práve lahodnosť je silnou stránkou tohto piva. Alkohol je cítiť, ale nie je to až tak výrazné, ako by sa mohlo zdať. Ide o svetové pivo. Hutnosť tela mohla byť ešte o chĺpok vyššia, len to chýba k dokonalosti. Za nás je to 8,5 bodu. Klobúk dole pred tým, kde sa dopracovali v Nitre.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.96/10 (12 hodnotenie)