Najlepší ležiak z pražského pivovaru? Pozrite si výsledky

Praha je z pohľadu pivára zasnúbenou destináciou. Nechýba bohatý výber pivovarov, ale ani podnikov, ktoré ponúkajú väčší výber piva. Práve na ponuku v českom hlavnom meste sa zameralo združenie První pivní extraliga.

Hľadanie najlepšieho

To sa rozhodlo usporiadať už tretí ročník degustačnej súťaže Kráľ Prahy. Jeho cieľom je anonymnou degustačnou súťažou určiť najlepší český ležiak. Postup je jednoduchý, keď sa degustátori snažia vytvoriť rovnaké podmienky pre všetky vzorky.

„Prvým kritériom pre nákup vzoriek sú signované PET fľaše pivovaru. Pokiaľ sú v predaji, kupujeme ich. Ak nie, prosíme o načapovanie piva do vlastných, nových, čistých a nepoužitých,“ vysvetľuje na stránke združenie.

Nový víťaz

Celá súťaž prebieha anonymne. V tomto prípade otestovali degustátori v troch kolách celkovo 35 pív z malých pivovarov. Ako však píšu pivári, ani finále neponúklo len bezchybné kúsky. „Zo spomínaných 35 zakúpených vzoriek ich desať postúpilo do finále, kde sa chyby a „vady“ skrátka neočakávajú. Lenže! Bol tam jeden, ktorý „vadami“ oplýval. Vo finálových hodnoteniach jednotlivých degustátorov bolo dohromady udelené šesťkrát hodnotenie „zlé“,“ píšu.

Kým prvý ročník súťaže vyhral pivovar U Supa,  druhý ročník patril pivovaru Bubeneč. Tentokrát sa víťazom stal pivovar Cobolis s ležiakom Praotec 12°. My vám prinášame kompletné výsledky súťaže.

Výsledky súťaže Kráľ Prahy 2019
1. Pivovar Ládví Cobolis Praotec 12°
2. Pivovar Loď Republika 12°
3. Pivovar Karlín Karlín 12°
4. Pivovar Lochkov Lochkovská 11°
5.-8. Pivovar Kunratice Muflon
 Vojanův dvůr Světlý ležák
Novoměstský pivovar Světlý ležák 11°
Pivovar Ossegg Světlý ležák
9. Pivovar Uhříněves Alois 11°
10. Pivovar Dva Kohouti Místní ležák

Prečítajte si aj

Pozrite si, ktorý česko-slovenský ležiak z obchodu je najlepší

Snímka: FB Pivovar Ládví Cobolis