Na tento maďarský kúsok ľahko zabudneme (Flying Rabbit)

Monyo - Flying Rabbit

História maďarského pivovaru začala písať v roku 2014. Práve vtedy spojili svoje sily Pein Ádám a Németh Anti. Prvý bol prevádzkovateľom podniku s remeselným pivom. Tam zistil, že ponuka tamojšej scény je nevyvážená a s chybami. Preto sa rozhodol variť vlastné pivo. Potreboval však niekoho, kto by to pivo aj skutočne navaril. Németh Anti bol tým, koho hľadá. Anti bol domovarič, ktorého varenie piva bavilo natoľko, že opustil učiteľskú kariéru a začal variť pivo. Najprv doma „načierno“, keď zásoboval vo veľkom svojich kamarátov a potom aj oficiálne cez kočovný pivovar. Obaja dali dokopy sily aj financie a založili pivovar Monyo. Ten nájdete v Budapešti. Z jeho ponuky dnes ochutnáme pivo Flying Rabbit. Ide o kúsok navarený v štýle IPA.

Názov piva: Flying Rabbit

Pivovar: Monyo Brewery

Druh piva: American IPA

Krajina: Maďarsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili v prepočte 2,60 eura.

Farba: Medená, pivo je kalné.

Pena: Nadýchaná, šľahačkovitá. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, ale aj karamelu či kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť je ideálna. V chuti je pomaranč, grep, kvetinky, ale aj karamel, mliečna čokoláda či lesné ovocie. Horkosť je výrazná, doznievanie jemne alkoholové.

6/10

Zhrnutie

Taká karamelková a výraznejšie alkoholová IPA. Aj preto je piteľnosť o čosi ťažšia. Plusom sú určite prítomné ovocné tóny aj iskrivosť. Inak chýba pivu ľahkosť. Za nás je to šesť bodov. Kúsok, na ktorý asi ľahko zabudneme.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.3/10 (5 hodnotenie)