Milkshake či NEIPA? V prvom rade výborné pitie (Viking Oné IPA)

Stupavar a PAKT - Viking Oné IPA

Dnes ochutnáme pivo, ktoré je výsledkom spolupráce pivovaru Stupavar a kočovného pivovaru PAKT. Táto spolupráca nie je vôbec nová. Už v minulosti sme ochutnali ich pivo Viking Red Ale. Odvtedy ubehli už dva roky a obe strany sa dohodli na ďalšej  spolupráci. Jej výsledkom je pivo s názvom Viking Oné IPA. „A keďže Stupavar furt oné a my že NEIPA, tak dnes vzniká prvá kooperačná ONÉIPA. Limitované množstvo 1000l, vo vašich hrdlách už čoskoro,“ napísal začiatkom mája na sociálnej sieti kočovný pivovar PAKT, za ktorým stoja majitelia dodávateľa surovín Maroma.

Názov piva: Viking Oné IPA – Milkshake DDH NEIPA 16

Pivovar: Spolupráca Pivovar Stupavar a Kočovného pivovaru PAKT.

Druh piva: Milkshake IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu:  5,8%

Zloženie: Voda, jačmenné, pšeničné a ovsené slady, chmeľ, laktóza, pivovarnícke kvasnice.

Cena: Pivo sme na otestovanie dostali od pivovaru.

Farba: Medená, pivo je kalné, zahmlené.

Pena: Vysoká so smotanovou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia granátového jablka, marhúľ aj broskýň.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia granátového jablka, broskyne, hrozna, náznakov cukríkov i kokosu, keď je všetko zjemnené smotanovou linkou. Horkosť je nevýrazná, doznievanie sladkasté tak, ako celý charakter piva.

8/10

Zhrnutie

Výborné pivo, ale vznikla nám polemika, čo je toto za štýl. Ak by sme to hodnotili ako štýl NEIPA, chýbalo by nám džúsovosti aj výraznejšia vôňa. My sme sa však zhodli na tom, že je to podarená Milkshake IPA. Je výborne piteľná, iskrivá a lahodná.  Najmä prechody sú ľahké a dokonale do seba zapadajú. Celé pivo je iné ako bežná slovenská produkcia a za nás je to osmička. Toto by sme privítali aj v stálej ponuke. Môže chutiť najmä nežnejším polovičkám, ktoré nevyhľadávajú horké chute.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.08/10 (20 hodnotenie)