Niečo nezvyčajné, osviežujúce a netuctové (Five O`Clock Tea IPA)

Nepomucen - Five O`Clock Tea IPA

Za poľským pivovarom Nepomucen stojí dvojica domovaričov, ktorá si založením pivovaru splnila svoj sen. V predstavení na svojej internetovej stránke hovoria o tom, že chcú staviť na pivnú pestrosť a dokazujú to aj ponukou piva. Vo svojom portfóliu takmer majú 50 rôznych druhov piva a tento údaj neustále stúpa. Z ich produkcie si dnes ochutnáme pivo s názvom Five O`Clock Tea IPA. Ako už názov napovedá., pri výrobe bol použitý aj čaj.

Názov piva: Five O`Clock Tea IPA

Pivovar:  Browar Nepomucen

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 16,5°

Obsah alkoholu: 7,5 %  

Zloženie: Voda, plzeňský jačmenný slad, ryžové vločky, cukor, chmeľ (Sorachi Ace, Mosaic, Columbus), kalamansi pyré, Lao Mao Green Pu-erh, kvasinky.

Cena: Za plechovku s objemom 0,5 litra sme zaplatili v prepočte 2,5 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Výrazne citrusová. Kombinácia limety, grepu, pomarančov a pomerne výrazného čaju.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia grepu, limety, pomarančov a výrazného zeleného čaju. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie horkasté s čajovým nádychom

8/10

Zhrnutie

Nezvyčajné, iskrivé a hutné pitie. Už na prvý dúšok viete, že ide o niečo iné, netuctové. Čaj o sebe dáva vedieť, keď sa pekne kombinuje s tónmi limety. Na obsah alkoholu je pivo ľahké a dobre piteľné. Za nás je to osmička. Môžeme odporúčať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.3/10 (5 hodnotenie)