O čosi viac lahodnosti a bolo by to dokonalé (Billy Cheery Cherry)

Madame Barrel - Billy Cheery Cherry

Dnes ochutnáme pivo s názvom Billy Cheery Cherry. Jeho autorom je poľský kočovný pivovar  Madame Barrel. V jeho ponuke nájdeme zväčša nezvyčajné pivá, ktoré sa chcú odlíšiť od bohatej poľskej konkurencie.

Pivovar pivo Billy Cheery Cherry predstavuje nasledovne: „Silné tmavé pivo britského pôvodu obohatené o čerešňové ovocie. V tomto krémovom pive dominuje káva a čokoláda, ale aj sladovosť a horkosť. Celok je rozbitý sviežosťou čerešní, vyvážený s jemnou kyslosťou ovocia.“

Názov piva: Billy Cheery Cherry  – Cherry Stout

Pivovar: Madame Barrel

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 18°

Obsah alkoholu:  7,0%

Zloženie: Na etikete uvedené, že obsahuje jačmenný slad, vločky jačmeňa a ovsa, pšeničný slad.

Cena: Za plechovku s objemom 0,5 litra sme zaplatili necelé tri eura.

Farba: Čierna.

Pena: Svetlo-hnedá farba, smotanová konzistencia. Len pomaly padala a držala si tvar.

Vôňa: Kombinácia kávy, kakaa, čokolády, višní a keksíkov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia kávy, keksíkov, tmavej čokolády, višní aj tmavého bobuľovitého ovocia. Horkosť je nevýrazná, doznievanie horkasté s čokoládovou stopou.

7.5/10

Zhrnutie

Hutné a iskrivé pitie, ktorého prednosťou je mnohorozmernosť. Pri každom dúšku môžete odhaľovať nový rozmer tohto piva. Baví kombinácia kávových, čokoládových a ovocných tónov. Oceňujeme, že aj keď sú višne v názve, nekričia, skôr rozvíjajú charakter celého piva. V pive nám chýbalo viac lahodnosti. Aj preto je to za 7,5 bodu. Každopádne pohodové pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.25/10 (2 hodnotení)