O startapistoch z Hurbanova a reklamovaní piva

– Tak sa mi zdá, že ten pivný rok začína akosi pomalšie. Vlani o takomto čase si už Heineken a Topvar porovnávali cidre. A možno si ich porovnávajú doteraz. Kto vie?

– Neviem či ste si všimli už staršiu reklamu Heinekenu. Veselé kôpka z Hurbanova sa v nej označuje za startapistov. Že vznikli v časoch socializmu a na mapu ich nakreslili pani súdruhovia je iná vec. Veď posúďte:

– Ale to by mnoho vysvetľovalo. V Hurbanove sa len rozbiehajú a o pár rokov receptúry vyladia. Máme sa na čo tešiť.

– Keď sú páni a dámy z Hurbanova startapisti, pánov z Banskobystrického pivovaru môžeme pokojne nazvať domovaričmi. Aj oni nechceli zostať v úzadí a pripravili svoj reklamný spot. Keď som ho prvýkrát videl, trocha som sa škrabal za hlavu.

https://www.youtube.com/watch?v=p6jBKLW7lwg

– Ale ja som neobjektívna bytosť. Každopádne by ma potešilo, keby navarili pod Urpínom niečo nové. To ich minuloročné „odtučnené pivo“ mi vôbec nezarezalo. Ale teším sa, že z Pohody vyhnali bažantov.

– Už ste niekedy skúšali reklamovať remeselné pivo? Ja hej a bol som za blbca. V jednom nemenovanom podniku som si objednal vrchne kvasené pivo a bolo skysnuté. Keď sme na to upozornili čašníčku, tak len povedala, že to pivo má byť také. „Viete, to je remeselné pivo,“ odvrkla múdro. Pivo sme vrátili a na konci aj zaplatili. Takémuto počinu naozaj tlieskam. Za pojem remeselné pivo dnes môžete schovať všakovakú žbrndu. Nech žije remeselná revolúcia!

– Potom sa nečudujme, že väčšina pivovarov hľadá cez svoj Facebook nových čašníkov. A je ich naozaj mnoho. Neviem kde bude problém. Možno v lojalite, ochote a nadšení. To dnes mladej generácii chýba. A možno je chyba v peniazoch. Ale o platoch sa tu asi nebudeme baviť. Či?

– Pre bratislavský Minipivovar Richtár Jakub mám jeden odkaz: „Dávajte si pozor na vašu zoologickú záhradu. Vždy si od vás donesiem domov novú opicu. V ponuke máte vždy príjemné kúsky, ja ochutnávam a domov nejdem sám. Je to hrozné.“

– Keď sme v Bratislave. Majitelia pivotéky 100 pív nakrútili reklamný spot. Vyzerá profesionálne. A tak sa aj zdá, že komparzisti naozaj kedysi pili pivo 🙂

sme natocili 🙂

Posted by 100 pív on 11. február 2016

*
– Viete, že sa na Slovensku pripravuje nový pivovar v Považanoch? Uvidíme, či ho nakoniec aj postavia. Slovenské média totiž vypátrali, že pivovar chce stavať človek, ktorý bol v Česku odsúdený za čachre – machre. Bol politik, poradca ministra, podnikateľ, vyštudovaný lekár a po novom je aj sládok. Páni sládkovia, kedy ho pozvete na pivo? Je to predsa váš kolega. Mimochodom, z eurofondov chce čerpať asi dva milióny eur.

– V Košiciach sa spojili tri pivovary (Golem, Hostinec a Padre Craft Brews) , aby spolu navarili jedno pivo. Sympatické! Aj keď po správnosti by sme mali hovoriť o dvoch pivovaroch. Tak sa mi zdá, ale Hostinec a Padre Craft majú toho istého sládka.  Ale to len podpichujem 🙂

*
– Na záver si dajme jednu súťaž. O tom, že vo Veľkom Šariši sa varí Plznička som počul kopec príbehov. Nemám však dôkaz. Ak mi ho pošlete (gunez.ulej@gmail.com) kúpim vám basu kvalitného pivo. Napríklad Zlatého Bažantu. Tak čakám 🙂

*************************************

Guñéz Ulej
Narodil som sa niekde medzi Kyjevom a Prahou. Bez piva si neviem predstaviť deň, ani noc. Pracujem ako IT-čkár v jednej nemenovanej firme a mojim snom je celosvetový mier. Ak máte nejaké postrehy, alebo pivné hlúposti, pošlite mi ich na adresu gunez.ulej@gmail.com.