Ukážkový Oud Bruin z dielne domáceho pivovaru (The Stinky Socks)

The Stinky Socks – Eldeberry Infused Oud Bruin

Domovariči sú základom každej pivovarníckej remeselnej scény. Bez nich by sa sektor nikam nepohýnal. Jednoducho by stagnoval a staval len na tradícii, ktorá občas zabíja pestrosť a aj odvahu. Treba povedať, že v posledných rokoch pribúda fanúšikov piva, ktorí si pivo varia aj doma. Pred časom  sme písali o Vianočnej výmene pív, ktorú zorganizovalo OZ BrewHub.

Najlepšie pivá z tejto podarenej akcie oficiálne zrecenzujeme. Dnes ochutnáme pivo s názvom The Stinky Socks – Eldeberry Infused Oud Bruin. Autor ho charakterizoval nasledovne. „Produkt ukrutného boja medzi kultúrami. Chico nútený spoznať kefír z našej kuchyne a belgických priateľov z fľaše Boon Gueze Mariage Partait. Doplnené sú vysušené plody čiernej bazy a stredne opalené dubové chipsy.“

Názov piva: The Stinky Socks – Eldeberry Infused Oud Bruin

Pivovar: Daniel Kružliak

Druh piva: Oud Bruin

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 7,2 %

Zloženie: Na etikete neuvedené.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od OZ BrewHub.

Farba: Čierna s rubínovým dotieňom.

Pena: Jemná, zložená z malých aj veľkých bubliniek. Rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia červeného vína, bázy, jarabiny, tŕpiek.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť nižšia. Červené víno je v chuti dominantné, dopĺňajú ho tóny bázy, jarabiny či drienky. Horkosť je nevýrazná, doznievanie trpkasté a vínovým profilom.

8/10

Zhrnutie

Veľmi príjemný Oud Bruin. Červené víno je výrazné a pekne naň nadväzujú aj tóny tmavého bobuľového ovocia. Prechody sú plynulé a pekne uhladené. Piteľnosť je aj vzhľadom na štýl ťažšia, celkový dojem vysoko nadpriemerný. Ukážkový štýl. Za nás osmička.