Parádne pivo, ktoré sa môže rovnať s profi pivovarmi (Conjuction)

Zolo a Jobe - Conjuction

Bratislavskí domovariči zoskupení v združení OZ BrewHub majú peknú každoročnú tradíciu. Na konci roka organizujú Vianočnú výmenu piva.  V rámci nej si vymenia svoje produkty a spríjemnia koniec roka. A nejde pritom len o spríjemnenie. Organizujú aj hlasovanie. O jeho výsledku sme vás už informovali.

Vtedy sme vám sľúbili, že najlepších päť pív aj ochutnáme. Dnes tak ochutnáme pivo s názvom Conjuction. Na svedomí ho má domáci pivovar Zolo a Jobe. Jeho produkciu už poznáme a doteraz nám vždy chutila. Tentokrát do výmeny dal pivo, ktoré nebolo obyčajné.

Podľa etikety išlo o kúsok, v ktorom bol skombinovaný dvojročný Flanders Red Ale, polročný American Farmhouse Ale, višne, maliny a čučoriedky. Pivo má dokonca QR kód. Vyskúšali sme ho a funguje, hodí vás to na facebookovú stránku domáceho pivovaru. Etiketa hovorí o tom, že pivo bolo fľaškované v apríli 2020, pivovar odporúča otvoriť fľašu až po 14. 10. 2020.

Názov piva: Conjuction – Flanders Red Inspirated Ale Aged on Cherries, Raspberries and Blueberries

Pivovar: Domáci pivovar Zolo a Jobe

Druh piva: Flanders Red Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  6,5%

Zloženie: Na etikete je uvedené, že obsahuje višne, maliny aj čučoriedky.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie do domáceho pivovaru.

Farba: Rubínovo červená. Pivo je jemne kalné.

Pena: Stredne vysoká, pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia červeného vína, višní aj malín.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia červeného vína, višní, malín, čučoriedok, jemne aj limetky a mandarínok. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne hrejivé s pikantnou stopou.

8/10

Zhrnutie

Klobúk dole pred nápadom a jeho prevedením. Prekvapivé, iskrivé a netuctové pitie. Flanders Red Ale je pomerne ťažký štýl, v tomto prípade ho pekne vyvažuje výraznejšia ovocná zložka. Plusom bolo aj to, že autor nešiel do vyššieho alkoholu, čo pomohlo piteľnosti. Za nás osmička. Palec hore.