Pitie, ktoré budete obracať celý večer (Desinka)

Damian - Desinka

Každý pivovar, teda aj nie je prudko špecializovaný na limitky, by mal mať v ponuke rýchloobrátkové pivo. Je to pivo, ktoré sa dobre obracia a tvorí akýsi povestný základ. Také pivo mal aj Kočovný pivovar Damián, keď ponúkal kúsok s názvom Protodesinka. Slovo „mal“ píšeme preto, že toto pivo už v ponuke pivovaru nenájdete. Nahradil ho kúsok s názvom Desinka.

Pivovar pivo predstavil nasledovne: „Náš nový ležiak plzenského typu, varený dekokčnou metódou z moravského humnového sladu a žateckého poloranného červeňáka. Po viac ako piatich rokoch nahradíme našu Protodesinku touto osviežujúcou novinkou.“

Názov piva: Desinka

Pivovar: Kočovný pivovar Damián

Druh piva: Ležiak

Krajina: Navarené v Česku v Rodinnom pivovare Vik.

Stupňovitosť: 10°

Obsah alkoholu:  4,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná s pevnejšou šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia sladu, karamelu, chlebnatosti aj náznakov medu.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia sladu, medu, náznakov karamelu. Horkosť je výraznejšia, doznievanie sladovo-korenisté.

7.5/10

Zhrnutie

Pivo do pohody. Je hutné, pekne vyskladané a dobre piteľné. Pivo baví aj tým, že je príjemne horké. Sládok ideálne  trafil horkosť, ktorá sa hlási pekne o slovo, ale nekričí. Za nás je toto pitie, ktoré budete pokojne obracať celý večer. Za nás je to 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.25/10 (4 hodnotení)