Pivné nebo? Podnik ponúka na výčape vyše 300 pív

Podnik Raleigh Beer Garden

Aj vy máte problém vybrať si z bohatej ponuky podnikov, ktoré majú na výčape viacero pív? Potom by ste nemali chodiť Raleigh v Severnej Karolíne. Práve tam sídli Raleigh Beer Garden. Tento pivný podnik sa rozhodol, že bude mať najväčšiu ponuku piva na svete.

Stovky pív

O tomto americkom podniku informoval nedávno server CNN, ale aj české Novinky. Podnik sa totiž chváli tým, že má najširšiu ponuku čapovaného piva na svete. Počet pív na výčape kolíše okolo čísla 350.

„Sme známi tým, že držíme tri svetové rekordy. Máme najviac pív na čape, najviac druhov čapovaných pív a nedávno sme získali aj rekord v počte čapovaných pív jedného pivovaru naraz na jednom mieste,“ uviedla v reportáži CNN zamestnankyňa Gillian Shepherdová.

V čase písania tohto článku mal pivovar na výčape 347 pív. Ako sa v nich vyznať? Poslúži aj aplikácia. V nej sú pivá prehľadne zoradené podľa štýlu. Ak by ste si nevedeli vybrať, poslúži tlačidlo „Suprise me!“ (v preklade prekvap ma).

Inšpirované cestovaním

Napríklad nám pri vyhľadávaní vyšlo pivo NoDajito z amerického pivovaru NoDa Brewing. Za zhruba 1,5 decovú verziu tohto piva pýta podnik 2,5 dolára.  Okrem toho je v ponuke aj trojdecový pohár či pohár s objemom zhruba pol litra.

Zaujímavé je, že majiteľ je pôvodom Európan. „Majiteľ je pôvodom z Írska. Prišiel sem s tým, že by si jedného dňa chcel otvoriť bar. Začal veľa cestovať, študovať odlišné kultúry a to, ako k pivu v jednotlivých krajinách pristupujú. Jeho víziou bolo priniesť pivá z celého sveta, ale zároveň nezabudnúť na pivá lokálne,“ uviedla  Shepherdová.

Okrem bežne dostupných pív v podniku nájdete aj exkluzívne pivá. „Máme veľa medzinárodných pív, ktoré sú ťažké zohnať. Ochutnať ich môžete v pivovare, kde bola uvarené, ale okrem toho nie sú nikam inam distribuované. Okrem nášho podniku ich tak nikde inde nenájdete,” uviedla Shepherdová.

Prečítajte si aj

Najväčší bar s remeselným pivom v Bratislave skončil

Snímka: FB Raleigh Beer Garden