Pivný raj expanduje. Kupuje podnik 100 pív

100 pív, Pivný raj, Drinkshop, Medená ulica

V centre Bratislavy sa udiala zaujímavá transakcia. Pivotéka Pivný raj, ktorú poznajú fanúšikovia remeselného piva z tržnice Fresh Market, kupuje podnik 100 pív. Zaujímavosťou je, že jeden z najmenších remeselných pubov na Slovensku, mení majiteľa už druhýkrát v priebehu posledného roku a pol.

Rýchle jednania

Majitelia pivotéky z bratislavskej tržnice chceli expandovať už skôr. „Dlhšie sme sa pohrávali s myšlienkou rozšíriť sa o ďalšiu prevádzku. Dozvedeli sme sa, že majitelia prípadnému predaju nehovoria kategoricky nie, nakoľko im pribudla v Trenčíne, kde má sídlo aj samotný DrinkShop, prevádzka Sokolovňa Pub. Tak sme dali ponuku, ktorá sa neodmieta,“ hovoria v oficiálnom stanovisku pre oPive.sk noví majitelia podniku na Medenej ulici v Bratislave.

Dohadovanie o transakcii neprebiehalo dlho. „Presne štyri pivká u chalanov v Sokolovňa Pube v Trenčíne. Z oboch strán to bolo rozumné rozhodnutie, tak nebolo čo riešiť,“ vysvetľujú majitelia. Tí zatiaľ neuvažujú nad tým, že by koncept podniku, ktorý ponúkal šesť pív na výčape a desiatky vo fľašiach menili.

„Zachováme súčasný stav, či už po personálnej stránke, po stránke širokého výberu pív, odmeňovacieho systému pre zákazníkov a nebudeme meniť ani názov,“ naznačujú prevádzkovatelia. Opatrne budú pristupovať aj k vylepšeniam. „Každý z nás má plno nápadov, ale načo meniť niečo, čo funguje a má to dobrú odozvu u zákazníkov. Pre začiatok rozšírime sortiment o pivá, ktoré máme v ponuke v Pivnom raji a neboli dostupné v 100 pivách,“ naznačujú.

V Raji po starom

Zmeny by sa nemali dotknúť ani pivotéky Pivný raj. Oba podniky by mali spolupracovať. Nemusí však zostať len pri nich. „Chceme sa baviť tým, čo robíme a rozširovať komunitu fanúšikov remeselného piva. No a samozrejme rozšíriť portfólio o ďalšiu prevádzku,“ prezrádzajú.

Prevádzkovateľ internetového obchodu Drinkshop tak opúšťa jedinú kamennú prevádzku v Bratislave. Tú prevzal ešte na jeseň 2016 s ambíciou doplniť portfólio služieb aj o prevádzku v hlavnom meste. Po novom tak trenčianskej firme zostane už len prevádzka Sokolovňa Pub v domovskom meste.

Prečítajte si aj

Snívali, tak si otvorili najmenší remeselný podnik v Bratislave