Bratislavský pivovar Hudák končí. Na scéne vydržal rok

Jeho cesta k vlastnému pivovaru pripomínala cestu mýtického hrdinu. S úradmi sa Peter Hudák pasoval celých päť rokov kým získal všetky povolenia na prevádzkovanie vlastného pivovaru. Na scéne však nakoniec Rodinný mikropivovar Hudák vydržal len niečo vyše roka.

Povedal si dosť

Pred rokom sme priniesli článok o tom, že v Bratislave pribudol pivovar s poradovým číslom 17. Toto číslo niesol práve Rodinný mikropivovar Hudák. „Ak by som pred investovaním prvého eura vedel, aká byrokracia má čaká a koľko to bude trvať, nepustil by som sa do toho,“ hovoril vtedy Peter Hudák.

Sťažoval sa hlavne na neochotu úradov a obchádzanie zákonných predpisov. „Niektoré orgány nie sú viazané zákonnými lehotami na vydanie rozhodnutí, prípadne tieto lehoty priamo ignorovali a ja som nebol ochotný ich motivovať iným spôsobom,“ hovoril.

Za ten rok sa udiali veci, ktoré viedli k tomu, že Peter sa pivovar rozhodol predať. „Pivovar som sa rozhodol predať preto, lebo za súčasnej situácie má pre mňa väčšiu hodnotu hotovosť než hobby pivovar,“ hovorí aktuálne pre portál oPive.sk Peter Hudák.

Na štvrtinu

Podľa jeho slov pivovar bežal na štvrtinový výkon, keďže nemal kapacitu venovať sa obchodu a distribúcii. „Kým som nepotreboval hotovosť, dalo sa to zvládnuť, no za súčasnej situácie sa mi viac oplatí moju doterajšiu snahu zúročiť týmto spôsobom,“ konštatuje Peter.

Napriek tomu, že na scéne bol len krátko, svoj postup neľutuje. „Chápem to ako klasický exit z biznisu. Vybudoval som startup a jeho plný potenciál teraz využije niekto iný. Skúsenosti a vedomosti mi nik nevezme,“ myslí si pivovarník.

A kto je novým majiteľom pivovaru? „Kupujúcimi sú ľudia za aktuálne kočovným pivovarom Hvezdoň. Pivovar budú odteraz prevádzkovať oni. Už v ňom varili prvú várku,“ hovorí Peter a dodáva, že jeho záľuba v pive nekončí.

„Môj vzťah k pivu sa určite nezmení, akurát ho už nebudem komerčne variť,“ uzatvára svoje rozprávanie pivovarník, ktorého môžete poznať aj z článkov a postrehov z našej stránky.

V najbližších dňoch predstavíme aj nový pivovar Hvezdoň.

Prečítajte si aj

Slovenská realita. Na povolenia k pivovaru čakal päť rokov