Na pivovarnícku mapu sa chce zapísať aj obec Kunerad

Kunerad

Na severe Slovenska sa chystá výstavba ďalšieho pivovaru. Variť pivo by chceli v obci Kunerad, ktorá sa nachádza v okrese Žilina. Zaujímavé na lokalite je to, že pivo dnes varia v neďalekých Rajeckých Tepliciach.

Pivovar na ceste

Obec Kunerad nájdete na severe Slovenska. Asi najviac ju zviditeľnil tamojší kaštieľ, ktorý v posledných rokoch chátra. Práve v tejto obci, ktorá má vyše tisíc obyvateľov, by chceli v blízkej budúcnosti variť pivo.

S projektom vlastného pivovaru prichádza spoločnosť Studio-RK. Ide o martinskú eseróčku, ktorá vznikla v roku 2011 a v posledných rokoch zaznamenáva rastúce tržby. Jej majitelia majú skúsenosti s podnikaním v cestovnom ruchu. Stoja napríklad za kempingom Slnečné skaly v Rajeckých Tepliciach.

Spoločnosť aktuálne rozbehla proces výberu dodávateľa technológie pre svoj pivovar. Ten by mal sídliť v budove COOP Jednota v obci Kunerad. Pivovar by mal mať 10-hekotolitrovú varňu. Rozpočet stanovil majiteľ na niečo 113-tisíc eur.

Turistická lokalita

Ďalšie podrobnosti pripravovaného projektu pivovaru zatiaľ nie sú známe. Lokalita má však veľký turistický potenciál a je predpoklad, že by pivo smerovalo aj do ďalších lokalít v okolí plánovaného pivovaru. Napríklad aj do kempingu Slnečné skaly.

Ako bolo spomenuté v úvode, neďaleko Kunerad už pivovar majú. V Rajeckých Tepliciach otvorili pred dvoma rokmi pivovar Flámm. V jeho ponuke nájdete spodne aj vrchne kvasené pivá. V Žiline zase funguje dvojica pivovarov – Pivovar Harvánek a Pivovar Vŕšky II.

Prečítajte si aj

Ďalší pivovar na ceste. Variť pivo chcú na severe krajiny

Snímka: Google Street View