Pivovar Liptovär mení meno aj logo

Pivovar Liptovar

Na slovenskej pivovarníckej mape sa mení meno pivovaru. Aj keď v tomto prípade ide skôr o kozmetickú zmenu. Liptovär je totiž po novom Liptovar. Zmena úzko súvisí s výmenou majiteľa pivovaru v Liptovskom Mikuláši.

Nová koncepcia

K zmene došlo ešte pred koncom minulého roka. „Bývalí majitelia Liptoväru sa rozhodli predať a my kúpiť. Počnúc včerajškom sa stávame majiteľmi pivovaru,“ hovoril v decembri 2017 pre portál oPive.sk Juraj Saktor. V jeho prípade išlo už o druhu akvizíciu, keď prevzal aj račiansky pivovar U Ábela.

Nový majiteľ už v decembri avizoval, že v Liptoväre sa udejú zmeny.  „V blízkej  budúcnosti chystáme viacero noviniek či už z oblasti portfólia výroby, dizajnu značky a našich prevádzok,“ naznačoval Juraj Saktor.

Jednu zo zmien ohlásil pivovar 1. februára na sociálnej sieti. „Naši drahí Liptovarčania, niektorí z vás už možno naše nové logo postrehli. Dnes vám ho však chceme predstaviť oficiálne. Ešte chvíľu nám potrvá kým ho všade obmeníme, no veríme, že budete zhovievaví a zapáči sa vám. V rámci zmien v našej identite rovnako vypúšťame z nášho názvu „ä“. Stále sme to však my, so snahou byť čo najlepší, so snahou napredovať a prichádzať stále s novými nápadmi,“ oznámil pivovar na facebooku.

Viacero zmien

Pivovar Liptovär otvorili pred troma rokmi a ide o klasický reštauračný pivovar, v ktorého ponuke nájdete okrem klasického ležiaku aj vrchne kvasené pivá. Pôvodní majiteľa chceli týmto konceptom priblížiť remeselné pivo aj regiónu Liptova. „Dôvodom založenia bola snaha uvariť iné pivo ako boli pivá vyrábané veľkoproducentmi, ktoré degradovali chuť piva a „europivo“ sa dalo rozoznať iba podľa etikety na fľaši,“ hovoril ešte v lete 2015 Marián Kokoruďa.

Zmena mena pivovaru nie vo svete ani na Slovensku ojedinelá. Len vlani zmenila svoje meno hneď trojica pivovarov Brontvai (po novom Kvačany), dUb Brewing (po novom u Ábela) či Buntavar (po novom God Times Brewery).

Snímka: Liptovar