Pivovar Šariš ohlasuje zmenu. Vymenoval nového sládka

Šariš - Martin Mathia

Druhý najväčší slovenský pivovar Šariš, ktorý patrí pod skupinu Plzeňský Prazdroj Slovensko, ohlasuje zmenu. Od začiatku marca sa novým sládkom pivovaru stal Martin Mathia. Na novej pozícii bude zodpovedať za výrobu sladu a piva.

Zo svojich

Mathia nie je vo Veľkom Šariši žiadnym nováčikom. Do pivovaru Šariš nastúpil v roku 2001 ako laborant prevádzkového laboratória. Následne menil rôzne pozície. „Bolo to zaujímavé obdobie, kedy som si vyskúšal rôzne pozície, od laboratória, cez vedenie rôzne veľkých tímov až po riadenie investícií. Za tie roky sa veľa zmenilo, technológie sa posunuli ďalej a mnohé procesy nám dnes veľa vecí uľahčujú,“ naznačuje Mathia.

Ten posledných päť rokov zastával pozíciu manažéra  pre oblasť stáčania. „Ako manažér stáčania som mal počas piatich rokov možnosť venovať sa mnohým zaujímavým projektom a s pozíciou manažéra výroby tam vidím veľa spoločného. V oboch prípadoch je na prvom mieste presnosť riadenia procesov ako aj ich dôsledné vyhodnocovanie, rozdiel je najmä v technológiách,“ uvádza Mathia.

Nový sládok je absolvent Technickej univerzity v Košiciach v odbore riadenie výroby.  Má na svojom konte viacero projektov – výmenu etiketovačky, dopravníkov či riadenie projektu navýšenia kapacity plechovkovej linky.

Rýchla zmena

Martin Mathia na poste manažéra výroby nadväzuje na Jaroslava Kleina, ktorý túto pozíciu zastával do konca roka 2021. Vzhľadom na jeho predchodcu bolo Kleinovo pôsobenie krátke. Jeho predchodca, Ján Čerkala pôsobil na pozícii sládka v Šariši takmer štyri desaťročia.

V pivovare Šariš bolo v posledných rokoch realizovaných niekoľko veľkých projektov ako inštalácia novej plechovkovej linky, s ktorou boli spojené aj inovácia linky pre stáčanie fliaš a nová filtračná linka, v posledných dvoch rokoch to bolo najmä zefektívnenie sladovne. Tieto projekty si celkovo vyžiadali takmer šesť miliónov eur.

Martin Mathia je ženatý, vo voľnom čase sa rád venuje rodinke, rybárstvu, obľubuje domáce grilovačky. Z piva si v podniku rád dá dobre načapovanú Šariš 12 %, doma si vychutná fľaškovú Šariš 10 %.

Prečítajte si aj

Pivovar Šariš povedie Poliak. Prichádza z Radegastu

Snímka: Plzeňský Prazdroj Slovensko