Pivovar chcú v Žiari nad Hronom otvoriť ešte tento rok

pivovar, Žiar nad Hronom, Green Park, varenie piva, nový pivovar

Už tento rok by sa mohla pivná mapa Slovenska rozrásť o nové mesto. Variť pivo sa hotujú v Žiari nad Hronom. Pivovarská reštaurácia by mala vzniknúť vedľa tamojšieho futbalového ihriska.

Pred dvoma rokmi

O tom, že v Žiari nad Hronom má vzniknúť pivovar, informoval portál oPive.sk ešte v júli 2017. V tom čase prodeložia spoločnosť IESM úradom zámer, ktorý počítal s vybudovaním producenta piva. Firma stojí za projektom športovo-relaxačného centra Green Park.

„V areáli Green parku sa nachádzajú štyri tenisové, dva bedmintonové kurty, sauny, masáže a fitness centrum. Pohodu a príjemné zážitky vám zabezpečí aj kaviareň s veľkou terasou, kde si môžete vychutnať kvalitnú kávu alebo pohár dobrého vínka,“ predstavuje firma svoj areál na oficiálnej stránke.

Pred dvoma rokmi investor naznačoval, že kapacita pivovaru by sa mala pohybovať v rozmedzí od tirsíc do päťtisíc hektolitrov. Prioritne chceli pivom zásobovať svoju reštauráciu.

Na ceste

Podľa aktuálnych informácií investor potrebuje získať potrebné povolenia. Počíta však s tým, že svoje pivo by chcel ponúkať už v tomto roku. Bližšie informácie však prevádzkovateľ areálu nevedel prezradiť.

Len pre doplnenie, celková výška investície by podľa predloženého zámeru mala dosahovať 1,5 milióna eur. V Regióne Tekova zatiaľ pivovar chýba.

Ešte začiatkom roka 2016 sme informovali o tom, že nového producenta zlatistého moku chystajú v Kremnici. Spoločnosť Daspet pripravuje pivovar s ročnou kapacitou na úrovni 1 000 hektolitrov piva ročne. Tento zámer je pritom stále živý.

Prečítajte si aj

Do Kremnice sa vracia pivovar. Po takmer 300 rokoch