Krátka zastávka na obed a domáce pivo? Tento pivovar nás nesklamal

Andelsky pivovar 01

Že je Praha pivu zasnúbené mesto asi netreba dvakrát opakovať. Výber je tam taký veľký, že občas máte problém rozhodnúť sa, kam pôjdete. Riešili sme to začiatkom júna aj my. V hlavnom meste Česka sme sa rozhodli navštíviť Festival minipivovarů na Pražskom hrade. Ešte pred začiatkom podujatia sme však mali časovú medzeru, ktorú sme chceli efektívne využiť.

Hľadali sme nejaký pivovar, kde by sme sa vedeli naobedovať a zároveň otestovať kvalitu tamojších pív. Voľba padla na Andělský pivovar. Čo rozhodlo? V prvom rade to, že bol otvorený počas obeda, ponúkal jedlo a bol situovaný blízko stanice metra. Predsa len, chceli sme sa presunúť na festival.

Na skok

Pivovar nájdete na ulici Zborovská, neďaleko stanice metra Anděl. Prístup je tak veľmi jednoduchý. Do pivovaru sme prišli počas obeda, keďže bol teplý slnečný deň, reštaurácia fungovala na terase. A treba povedať, že vonkajšia kapacita bola fakt veľká.

Andelsky pivovar

Vybrať si miesto nebol problém, podnik bol prázdny. Usadili sme sa, objednali jedlo a samozrejme pivo. Keďže bolo teplo, chceli sme niečo „odsmädové“. Voľba tak padla na pivo s názvom Právo veta 9° – Citra Ale. Išlo o kúsok s obsahom alkoholu na úrovni 3,2 percenta.

Pivo malo svetlo-žltú farbu, keď bolo ozdobené jemnou smotanovou penou. Vo vôni ste mohli zachytiť citrusy, limetu a jemne aj grep. Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti dominuje kombinácia limety, citrusovej trávy, podporená grepovou linkou. Horkosť je vyššia, doznievanie korenisté s prítomnosťou kvasníc.

Veľmi ľahko piteľné pivo, na obsah alkoholu aj primerane iskrivé. Bavil hlavne ovocný rozmer, príjemná gradácia aj zvládnutá horkosť. Čistota tónov mohla byť vyššia, ale za nás spokojnosť a 7,5 bodu.

Medzitým nám na stole pristálo aj jedlo. V rámci obeda sme skúsili šampiňónový krém a „Pepovy legendární kuřecí medailonky“. Chutili obe jedlá, v tomto smere sme nemali čo vytknúť. Museli sme pochváliť aj obsluhu. Bola milá, pýtala sa či nič nechýba, starala sa.

Nezostali sme pri jednom pive. Objednali sme si ďalší kúsok. Vyskúšať sme chceli klasiku, voľba teda padla na Andělský ležák 11°. Pivo malo zlatistú farbu, bolo jemne kalné. Zdobila ho nadýchaná smotanová pena. Vo vôni ste zachytili slad, med a jemne aj karamel. Sladový základ bol stredne výrazný, rezkosť ideálna.

V chuti ste mohli rozoznať chlebnatosť, karamel a náznakom aj med. Horkosť bola stredne výrazná, doznievanie skôr sladové. Išlo o piteľné pivo, ktorému k dokonalosti čo-to chýbalo. Možno lepšie vyskladanie i prechody. Za nás to bolo 7,5 bodu. Ak by takéto ležiaky boli u nás na Slovensku štandardom, nemali by sme sa na čo sťažovať.

Zhrnutie

Čas nepustil a museli sme ísť. Čo nám podnik ukázal? V prvom rade sme sa tam cítili dobre. Podnik má svoju atmosféru čomu pomohla aj obsluha. Plusom je určite poloha a aj ponuka, ktorú ste mohli nájsť na elektronickej tabuli. Počas našej návštevy bola na výber šestica pív.

Čo sme ochutnali, bolo fajn. Nebola to „extraliga“, ale pitie do pohody určite áno. Do podniku sa určite vrátime a ochutnáme aj ďalšie kúsky. Ak  budete ísť okolo, môžeme odporúčať.

4

Zhrnutie

 

Plusy

  • Poloha pivovaru. Je ľahko prístupný cez blízku zastávku metra.
  • Obsluha. Milá a snaživá.
  • Ponuka piva. Vybrať si musí každý.

 

Mínusy

  • Cez terasu občas prechádzali auta, na pohode to nepridáva.

 

Sending
Hodnotenie čitateľov
3.4 (5 hodnotenie)