Prazdroj chce na Slovensku posilniť ďalšiu českú značku

Radegast

Viete čím je známa druhá najväčšia pivovarnícka skupina na Slovensku? No predovšetkým českými značkami. Plzeňský Prazdroj Slovensko, ktorý má pivovar vo Veľkom Šariši, už teraz zastrešuje značky ako Pilsner Urquell, Gambrinus či Velkopopovický Kozel. Po novom chce výraznejšie uspieť aj so značkou Radegast.

Aj do maloobchodu

Značka, ktorá sa varí v českých Nošoviciach, bola na slovenskom trhu prítomná už dlhšie. Pivovarnícka skupina dovážala Radegast na Slovensko toto pivo v sudoch, keď bolo čapované vo vybraných podnikoch.

Aj odozva zákazníkov však ukázala, že značka má aj väčšiu perspektívu. Podľa neoficiálnych informácii dokázala skupina na Slovensku vyčapovať v roku 2019 asi 20-tisíc hektolitrov piva Radegast. Na slovenské pomery ide o pomerne výrazné čísla. Je to objem, ktorý by sme mohli prirovnať k ročnej produkcii dvadsiatich priemerných minipivovarov.

Pre túto sezónu preto urobil Prazdroj ďalší krok, keď sa rozhodol uviesť Radegast do maloobchodného predaja. V obchodoch a supermarketoch sa tak objavili plechovky a fľaše piva Radegast Ryze Hořká 12.

Ďalšia česká značka

„Horká chuť piva je celosvetovým trendom a ťahá aj na Slovensku. Z našich reštaurácií a  podnikov na neho máme pozitívnu spätnú väzbu. Týmto krokom vychádzame v ústrety spotrebiteľom, ktorí si svoju obľúbenú značku žiadali tiež v obchodoch,“ uviedol Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Prazdroj tak posilňuje českú stopu na našom trhu. V jeho portfóliu sa tak nachádza výrazná presila českých značiek. Okrem Radegastu sú to značky Pilsner Urquell, Velkopopovický Kozel, Gambrinus, Excelent a Birell. Naproti tomu, pivovar zastrešuje len tri slovenské značky – Šariš, Topvar a Smädný Mních.

Pivá pod značkami Velkopopovický Kozel, Gambrinus  a Birell sa varia vo Veľkom Šariši. Z ekonomického hľadiska je to ľahšia cesta. Ak by chceli v Šariši vymyslieť novú značku, museli naliať značné prostriedky do marketingu, rozšírenie ponuky o známu českú značku je ľahšou cestou, aj keď to z hľadiska posilnenia slovenskej stopy nie je ideálne.

Prečítajte si aj

Slovenský Prazdroj predstavil pivo Captain Jack. Hovorí o novom štýle

Snímka: Plzeňský Prazdroj