Slovenský Prazdroj predstavil pivo Captain Jack. Hovorí o novom štýle

Captain Jack

Pivovarnícka skupina Plzeňský Prazdroj Slovensko, do ktorej patrí aj druhý najväčší slovenský pivovar vo Veľkom Šariši, ohlasuje svoju prvú jarnú novinku na pivnom trhu. Ponuku rozširuje dvojica pív pod značkou Captain Jack.

Ochutené pivo

Pivovar uvádza na trh dvojicu pív s názvami  Captain Jack Original a Captain Jack Cuba Libre. Prvé pivo má byť charakteristické „jemnou korenistou arómou vyváženou citrusovými tónmi“.

„Pre tých, ktorí radi experimentujú, je tu Captain Jack Cuba Libre, inšpirovaný známym karibským kokteilom Cuba Libre s vyladenou kombináciou chutí piva a obľúbeného miešaného nápoja. Drink chutí najlepšie vychladený a s plátkom limetky alebo citrónu pre ešte sviežejšiu chuť,“ píše v tlačovej správe pivovar.

Ten hovorí o tom, že obe novinky zaraďuje do segmentu prémiových pív. Inak povedané, bude si za ne pýtať viac. Prazdroj hovorí, že touto novinkou reaguje na neustále sa zvyšujúci dopyt spotrebiteľov po nových pivných štýloch a príchutiach.

Ochutený ležiak

Podľa pivovaru je základom oboch variantov Captain Jack pivo varené metódou spodného kvasenia s použitím jačmenného sladu.

„Captain Jack je výnimočný osviežujúci nápoj varený na základe špeciálne vyvinutej receptúry, ktorá nemá obdobu v žiadnom inom pive z doterajšej ponuky spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko. Ide o špeciálny ležiak s nižšou horkosťou, pričom jeho jedinečnú chuť dotvára prírodná aróma z bylín, ktorá sa dodáva v záverečných fázach výroby,“ vysvetľuje Ján Píry, sládok Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Pivo bude  dostupné v sklenených fľašiach s objemom 330 mililitrov. Obsah alkoholu sa pohybuje na úrovni šiestich percent. „Novinka bude komunikovaná v televízii prostredníctvom televízneho spotu v párty štýle s chytľavou hudbou. Spotrebitelia sa v spote zoznámia s papagájom Captain Jackom, ktorý je symbolom značky a  diváka celým spotom prevedie. Podpora bude aj v digitálnych médiách, ktoré sú obľúbené najmä u modernej generácie našich spotrebiteľov,“ vysvetľuje Zuzana Imrichová, produktová manažérka značky Captain Jack.

Aj keď pre Prazdroj ide o novinku, v pivnej ponuke podobne ochutené pivá už nájdete. Typickým príkladom podobne ochuteného piva  je napríklad Desperados. Nie je známe, kde sa budú pivá vyrábať.

Prečítajte si recenziu novinky

Toto pivo nebudeme „hejtovať“. Trh to spraví sám (Captain Jack)

Snímka: Plzeňský Prazdroj Slovensko