Toto pivo nebudeme „hejtovať“. Trh to spraví sám (Captain Jack)

Prazdroj - Captaan Jack Original tit

Plzeňský Prazdroj Slovensko ohlásil uvedenie novinky. Na trh uviedol dvojicu pív s názvom  Captain Jack, ktoré majú reagovať na neustále sa zvyšujúci dopyt spotrebiteľov po nových pivných štýloch a príchutiach. Z etikety sa dozvedáme, že pivo bolo navarené v Poľsku. V zložení nájdeme glukózový sirup.

Pivovar ho predstavil pivo nasledovne: „Captain Jack je výnimočný osviežujúci nápoj varený na základe špeciálne vyvinutej receptúry, ktorá nemá obdobu v žiadnom inom pive z doterajšej ponuky spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko. Ide o špeciálny ležiak s nižšou horkosťou, pričom jeho jedinečnú chuť dotvára prírodná aróma z bylín, ktorá sa dodáva v záverečných fázach výroby,“ vysvetľuje Ján Píry, sládok Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Názov piva: Captain Jack Original

Pivovar: Kompania Piwowarska

Druh piva: Ochutený ležiak

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  6%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, glukózový sirup, upravený chmeľ, kyselina citrónová, prírodné arómy.

Cena: Pivo sme dostali ako pozornosť od pivovaru.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Vystúpala stredne vysoko a v priebehu pár sekúnd padla. Obyčajne máme pri fotení dosť času, tentokrát nie.

Vôňa: Kombinácia citrusov, sladu, karamelu a šumienky.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne pod normál. V chuti kombinácia medu, karamelu, cukríkov Bon Pari, náznakov citrusového ovocia a šumienky. Horkosť je nevýrazná, doznievanie je lepkavo sladkavé s cukríkovým nádychom.

3.5/10

Zhrnutie

Dávno sme si povedali, že na tejto stránke nechceme „hejtovať“ a znevažovať pivo. Že chceme prinášať skôr pozitívne. Ale potom dostaneme tento kúsok, ktorý sa charakterom podoba na sladkastú, lepkavú limonádu, ktorú poznáme zo socializmu. S tým, že má alkohol, ktorý je schovaný a hlási sa k slovu po pár dúškoch. Nie, toto pivo nie je pre pivárov, akýkoľvek radler z Veľkého Šariša je oproti nemu luxusné pitie. S pivom toho veľa spoločného nemá. Za nás je to 3,5 bodu. Škoda, že z Poľska doviezli práve to horšie, čo tamojšia pivovarnícka scéna ponúka.

PS: Asi nie sme cieľovou skupinou tohto kúsku. Asi vedenie skupiny má prieskum, ktorý identifikovalo cieľovku. Nechce sa nám však veriť, že toto mladých chytí. Veď uvidíme.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.45/10 (84 hodnotenie)