Pšeničná divoška z Košíc (Kiki – Spicy Blanche)

Dnešná recenzia bude do istej miery pokračovaním. Pred časom uviedol košický kočovný pivovar Padre Craft Brews dvojicu pív s označením Viki a Kiki. Kým prvé menované sme si už ochutnali, druhé si podáme dnes. Pivo charakterizoval pivovar nasledovne: „Kiki je vrchne kvasené pivo v štýle Spicy Blanche. Korenisto kvetnatú arómu sme dosiahli metódou dry spicing, kde sme v pive macerovali koriander, pomarančovú a citrónovú kôru spolu s harmančekom. Ľahké telo, kvetnato korenistá aróma, svieža citrusovo ovocná chuť. Nižšia horkosť. Prijemné ľahké ovocné doznievanie.“

Názov piva: Kiki – Spicy Blanche

Pivovar: Padre Craft Brews (navarené v pivovare Kaltenecker)

Druh piva: Witbier

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11 %

Obsah alkoholu: 5,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný a kyslý slad, ovsené vločky, chmeľ Chinook a Vic Secret, kvainky.

Cena: Za pivo s objemom 0,33 litra sme zaplatili 2,5 eura.

Farba: Svetložltá. Pivo je kalné.

Pena: Jemná, šľahačková. Pomerne rýchlo padla.

Vôňa: Kombinácia citrusov, klinčekov i kyslastých tónov.

Chuť: Už v sladovom úvode zachytíte osviežujúce tóny. V strede sa potom prejavujú naplno. Nájdete v ňom kombináciu pomarančov, limetiek, hrozna i klinčekov. Zaujímavá je hlavne korenistá, jemne pikantná linka. Koncovka je príjemne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemný kúsok. Osviežujúci, korenistý a netuctový. Pivo je pekne vyskladané a ponúkne zaujímavú kombináciu ovocných, korenistých a horkastých tónov. Práve korenistá linka robí toto pivo zvláštne a netuctové. Za nás je to slušných 7,5 bodov. A ak by sme sa mali rozhodnúť medzi Viki a Kiki? V našom prípade by vyhrala Viki. Ale oba kúsky sa podarili.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.5/10 (8 hodnotenie)