Remeselné pivo na Pohode? Pozrite sa, ktoré pivovary budú mať zastúpenie

Pivobrana

Najväčší slovenský hudobný festival Pohoda začne už o pár hodín. Festival každý rok navštívia tisícky návštevníkov a mnohí z nich sa nezaobídu bez piva. Aká bude tento rok ponuka?

Desiatky pív

Základom pivnej ponuky bude produkcia Banskobystrického pivovaru, ktorý je už niekoľko rokov hlavným pivným partnerom Pohody. Pivovar ponúkne celú produkciu vrátene radlerov. Tohtoročnou novinkou bude Cherry Nealko.

Pivá sa budú podávať v Urpiner pivnej zóne, ktorej súčasťou bude terasa, obrí nafukovací výčap a špeciálne čapovacie miesto na terase. Okrem klasickej ponuky ponúkne Banskobystrický pivovar aj nefiltrované a nepasterizované pivá Kvasinková 12° a Fresh Orange 12°.

Ponuku, tak ako po minulé roky, rozšíria aj pivá členov Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska, ktoré budú zoskúpené pod značkou Pivobrana.

Osmička malých pivovarov

V rámci Pivobrany  predstavia svoje pivá  pivovary: Wywar (Holíč), Simeon (Pieštany), Flámm (Rajecké Teplice) Masarykov dvor (Vígľaš – Pstruša), U Ábela (Bratislava) Pálfy Brauerai (Svätý Jur), Hostinec (Košice) a Žiwell (Pieštany).

Jednotlivé remeselné pivovary predstavia tieto pivá:

  • Flám – Summer Ale 8°  (vrchne kvasený ejl, 3,2 %)
  • Masarykov dvor – Pink Lady Masaryk 9° (Fruit Sour Beer, 3,6%)
  • U Ábela – Šintr 11° (Single Hop Session IPA, 4,6%)
  • Wywar – 12° All Day Ale (American Pale Ale, 4,8%)
  • ŽiWell – Summer Juice 12° (Fruit IPA, 4,6%)
  • Hostinec – Pankow 12° (Imperial Berliner Weisse, 5,2%)
  • Simeon – Páv APA 13,5° (American Pale Ale, 5,5%)
  • Pálffy Brauerei – Rudyho Záletnícka IPA 15° (India Pale Ale, 6,2%)

Remeselné pivovary nebudú mať na festivale svoje zastúpenie. Priestor na ich prezentáciu im poskytne Banskobystrický pivovar. Takýto model je nastavený už niekoľko rokov.

My sme si pri tejto príležitosti pripravili anketu, ktorou spoznáme nielen preferencie, ale mohli by sme hlasovaním pomôcť aj návštevníkom Pohody. Sme zvedaví na jej výsledky.

Ktoré remeselné pivo by ste si vybrali, resp. odporúčali návštevníkom?

View Results

Loading ... Loading ...
Prečítajte si aj

Sme na tom dobre? To si musíte robiť „srandu“

Snímka: Festival Pohoda